• +1

  Astral seyahat hakkında ne düşünüyorsunuz ?

  Ferhat Yöner 21 Eylül 2016
 • 0
  +1Ben öncelikle bunun tamamen gerçek dışı olduğunun farkındayım . Yani bu astral seyahati rüyadan ayıran en büyük şey tamamen '' zaman ve mekan '' da yolculuk edebilmek gibi lanse edilmesidir . En büyük yanılgılardan biriside '' astral seyahetin '' diğer boyutlarla iletişimde yada interaksiyon kurulacağı yanılgısıdır . Ben çıktım derken '' hayal gücümü '' baz alarak ifade etmek istedim keza astral seyehat vb şeyler hayal gücünün yoğunlaşmış halleri desek yanlış olmaz . Bu seyahetin en büyük dayanak noktası ölümden sonra insandan 20 gram civarı bir kütle kaybı olmasdır ama iyi araştırılırsa bunun '' akciğerlerde kalan basınç yada hava '' olduğu görülür . Yani bir insan astral seyahete çıkıyorsa ve bunu nasıl yaptığını size anlatabiliyorsa tam bir aptal olduğunu görmemek zorda değildir . Çünkü astral seyahati bilinçli yapabilecek bir varlık '' bilin altınıda '' kontrol edebiliyor demektir . Vede bunu yapıyorsa beynini tam anlamıyla '' farkındalık seviyesinin hat safasında bir şekilde '' kullanmaması içten bile değildir . Önceden sorulmuştu bu soru galiba oradan yazdıklarımı yazdım .
 • +2
  @Mr. nobody evet sorulmuştu yorum yazmıştık. Katılıyorum ama yapmanın münkün olduğunu düşünüyorum enerji olarak
  21 Eylül 2016
 • +1
  hocam astral seyahat denemek güzel bir şey denedimde pek çok kes ve bir gün odaklanmanın zırvesındeydım karnımda karıncalanma vb oldu bir an kendımı uyudugum odada buldum ve arkama baktım kendimi gördüm o anlık şoka ugradım uyandım ama ole basit bir şey deil farklı ama bana göre astral seyahat enerjiden bir beden oluşturup bir sureligine bilincine sahip olmasını saglamak bu mantık dışı olabılır fakat ben kanıtlanamayan gerçeklerinde olduguna inanan biriyim .
  muhammed 21 Eylül 2016
 • -1
  Bence ;
  Bu durum , beynin bilincinin , bilinçaltı objelerle ve nesnelerle manipüle edilmesinden başka bir şey değildir .
  Cerebellum'un içinde '' bilinç '' denen ve bilimin ne olduğuna dair kesin bir yargı getiremediği bir şey vardır .
  Bilinci'in ham maddesinin '' bilinçaltı '' olduğunu düşünürsek böyle gerçeklikler yada yanılgılar yaşamamız normaldir .
 • +1
  Aslında farklı bir bilinç durumu olduğu bazı parapsikolojik kaynaklarda da bahsediliyor ancak işin sonunda astral bedenin fizik bedenden ayrılması gibi açıklamalarla çarşıyı karıştırıyor. Parapsikolojiye göre insan bedeni her gece astral yolculuğa çıkmakta ancak bunlar bireyin kendisi isteyerek yaptığı bir şey olmadığı için hatırlanmamakta. Bana göre ise beynin farklı bir bilinç, yoğunlaşma düzeyi. Sağa sola uçma kaçma durumlarına ise henüz buna benzer bir şeyi deneyimlemediğim için bir yanıt veremem.
  Fatih Boyalı 22 Eylül 2016
 • 0
  Peki arkadaşlar sizce bilimsel koşullarda yapılıp bilime katkısı olabilir mi ? Yani çok uçuk bir fikir olabilir ama başka bir mekana gitmek gibi ya da geçmişe gitmek gibi.
  Ferhat Yöner 25 Eylül 2016
 • +1
  Astral seyahatin mümkün olup olmadığını bir zamanlar çok araştırmıştım şunu söyleyebilirim bir yanım böyle bir seyahatin var olmasını çok istiyor olsa da mümkün olmadığı kanaatindeyim en azından araştırdığım ve yaptığını iddia eden insanlardan dinlediğim kadarıyla. Yaptığını söyleyenler genelde astrali az buçuk araştırıp işte neler olabileceğini yazılanlardan öngördüğü kadarıyla anlatıyor ben daha orijinal bir anlatım okumadım da dinlemedim de, birbirine benzer şekilde tamamen olmasına inandığı belirtileri sanki oluyormuş gibi beynine lanse etmesinden kaynaklı. Yapılabilmesi boyutunda ise; eğer ki bu seyahat olabilecekse bunu öyle her önüne gelenin değil meditasyonda gerçekten ilerlemiş bir kişinin yapabileceğini düşünüyorum.
  Çağatay S. 29 Eylül 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.054 soru

30.221 cevap

30.628 kullanıcı

Giriş Yap