• 0

  Fizikist'te görmek istediğiniz ekstra içerik türleri nelerdir?

  Emre Altın 07 Eylül 2016
 • 0
  -- Arama Motoru -- , -- Seçkin Yazarlar Tablosu --- , -- Bildirim butonu ( Sorulara verilen cevaplara yada yorumlarımıza gelen + , - ler ile ilgili ) .
 • 0
  Söyledikleriniz güncelleme bazında şeyler. Peki içerik türü ya da içerik kapsamı olarak?
  Emre Altın 07 Eylül 2016
 • +1
  Arama motoru- bildirim bütonu - bilim daha kapsamlı şekilde sunulabilir
  Buket Gökpınar 07 Eylül 2016
 • +1
  Tasarım olarak fena değilde dediklerim gelse çok iyi olacak bence . Tabi birde kullanıcılara ulaşmak için mesaj butonu tarzında bir şey olursa , kullanıcılar çalışmalarını paylaşabilirler .
 • +1
  kitap tavsiyelerini yetersiz buluyorum ve bunun yanında dergi tavsiye etmelerini isterim. reklam yaparız diye cekinmemeleri gerekir.

  tavsiye iyidir.
  Ali Buğra Çetin 07 Eylül 2016
 • +1
  Finansman
  a) Bağış butonu/imkanı; tüm maliyet üç-beş gönüllünün üstünde olmamalı. Ancak üyelik aidatı gibi zorunlu da olmamalı. Eğer yasal prosedür nedeniyle bu mümkün değil ise, mesela fizikist'e gelir olacak şekilde birkaç anket bile doldurabiliri(m./z?)

  b) Çeşitli bilim kurumlarının ve firmaların reklamlarına- personel ihtiyaç ilanlarına katlanabiliriz, diye düşünüyorum. Siteye gelir amaçlı olarak reklam politikası oluşturulmalı. Sonuçta buradaki, gelişime açık zekaların ortalaması, Türkiye ortalamasından çok daha yüksek.

  Yazılım;
  c) Kişi takibi, yazılım. Bazı kişilerin yazdıklarını takip etmek ve bilgi almak için. Zaten kişilerin tanıtım sayfaların da tüm yazdıklarıyla ilgili giriş bilgileri var. Sadece buradan bir güncelleme scripti atılacak.


  d) Fizikist "beyin fırtınası"nda yazılan yoruma resim ekleme imkanı. Sistemi zorlayacağını biliyorum ama en azından linkteki resmi açan bir java eklenebilir. Direk diğer sunuculardan resmi çağıracak, gösterecek şekilde. Fizikist serverına yüklenmeden.

  İçerik;
  e) Fizikist alt "fikir proje grupları"; özellikle güncel bir konu üzerinde teknik bir tartışma ortamı oluşturmak için.
  Bunun için, "beyin fırtınası" gibi bir üst başlık açılır. Kişiler, burada amaçlarını ve ihtiyaçlarını tanımlarlar. Bu çerçevede projeye dahil olanlar fikirlerini belirtir. Hatta teknik bilgisi olanlar, bu bilgilerini kullanır.


  Örneğin: İzmir körfezinde akıntılar farklı. İç körfezdeki akıntıların, dış körfez ile bağlantısı yok. Bu nedenle iç körfez kendisine ait bir alt sistem.
  Zamanındaki biriken alüvyonlarla, daha önce dış körfeze su akımı sağlayan kanallar dolmuş. Şimdi bu kanalları kazıp, akıntı yolunu açtılar ancak su değişimi çok düşük düzeyde. Çünkü diğer bir konu fark edilmedi. Yağış rejimleri değişti ve iç körfeze giren taze su miktarı (yağışlarla) çok az. Bu da iç körfez suyunun dış körfezinkine karışmasını engelliyor.
  Bu durumda iç körfez ile dış körfez arasındaki ilişkiyi inceleyecek ve mevcut çözümlerin dışında, alternatif çözümler üretebilecek bir ekip. Aklıma gelen bir proje grubu önerisi bu.

  Bir başkası, titanyum dioksit güneş ışığı ile katalizör görevi görüp, özellikle nitrojen kökenli sera ve kirletici egzoz gazlarını absorbe edip, parçalama özelliğine sahip. Bu konuda kullanım alanlarını geliştirecek bir proje gibi.....
  (Bende proje çok ama her konuda uzmanlığım yok.)

  Özellikle gelişme hedefindeki inovatif şirketlere eleman olabilecek arkadaşların gelişmesi desteklenebilir.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

4.656 soru

27.500 cevap

30.196 kullanıcı

Giriş Yap