• +1

  Kaos nedir? Düzenin içinde mi düzensizlik vardır yoksa düzensizliğin içinde mi düzen vardır?

  Buket Gökpınar 07 Eylül 2016
 • +2
  Bence Evrenin Düzene Girmeden Önce İçinde Bulunduğu Uyumsuz Durum
  PYSKOPHAT 07 Eylül 2016
 • +1
  Sorduğunuz iki soruda farklı perspektiflerde bence doğru... Kararlı bir atomu derinlemesine incelediğimizde gördüğümüz düzensizlik düzenin içindeki bir oluşumken bir kaos ortamının içinden yeni yıldız sistemlerinin oluşumu düzensizliğin içinden bir düzenin oluşumunu gösterir bize...
  Doğukan Şimşek 07 Eylül 2016
 • 0
  Bir fotoğraf karesindesin , bu kare çok dağınık , kaotik . Sonra geriye doğru çekildin başka bir fotoğraf karesini fark ediyorsun ve bakıyorsun ki önceki fotoğraf karesi '' bu açıdan '' düzenli . Düzen yada düzensizlik , makro ve mikro ölçekteki bir yanılsamadır . Makro ve Mikro ölçeği ortak paydada oluşturup nedensellik ilkesi üzerine açıklasaydın bile , yinede bu açıklamanın ne kadar düzenli olduğunu anlayamazdın .
 • 0
  Düzenli bir sistemden, yeni bir sisteme dönüşüm esnasındaki duruma kaos diyoruz.
  Yani yeni denge noktası ile eski denge noktası arasındaki geçiş süreci...

  Belirsizlik kavramını çağrıştırmasının sebebi, hesaplanması (bizim düzeyimizde) imkansız ve hatta gereksiz çok fazla bilinmeyen içeriyor olması.
  Ancak ayrıntılardan çıkıpta bütüne baktığınızda, kaos düzenin doğal bir parçası oluyor.


  (Burada eski bir yazı var. Belki ilham verir. http://burtaym.blogspot.com.tr/2014/07/kritik-durum-mukemmel-denge-ve-kaos.html )

 • 0
  ben gibi anarşistlerin yarattığı düzen içinde düzensizlik gibi düşünülebilir ama anarşistler asla kaosa sürüklemezler anarşistler bozguncu deildir anaarşistler zalim deildir anarşistler katletmezler anarşistler herşeyin doğalına saygı duyarlar. oh be abla sayende rahatladım tşk
  Baran Alp 08 Eylül 2016
 • 0
  Kaos teorisini sorduysaniz Duzenin icinden duzensizlik de degil duzensizlik icinden duzen de degil.Düzensizlikle kurulmuş bir duzen .
  sa 08 Eylül 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap