• 0

  Varsayalım yıl 2186.Biz ölüyüz.Ve dönemin insanları zamanda yolculuğu keşfediyorlar.Geçmişe dönülürse biz canlanacak mıyız?Yoksa alternatif bir geçmiş mi meydana gelecek?

  Ahmet Efe KUTBAY 05 Eylül 2016
 • 0
  Canlanmayacaksın . Yokluk ve Ölüm arasında ki farkı anlamak gerekir . 12 monkeys dizisi buna en güzel örnektir .
 • 0
  O halde gidecekleri geçmiş bizim yaşadığımız geçmiş olmayacak.
  Ahmet Efe KUTBAY 05 Eylül 2016
 • 0
  Yani alternatif bir gerçeklikle karşılaşmazlardı . Ama geçmişte yapacağı değişiklikler geleceğe direk etki edebilirdi .
 • 0
  Mass Effect'e göre 2186'da Reaper'lar geliyor :D İşin şakası bir yana, geçmişe gitme diye bir şey olacağını zannetmiyorum, olsa bile en fazla geçmişte yaşanan olayların televizyondan izlenir gibi izlenmesi şeklinde olabilecektir. Direk içine gireceğiniz, her anına tanık olabileceğiniz ancak müdahale edemeyeceğiniz bir geçmiş.
  Mustafa Okat 05 Eylül 2016
 • 0
  ''ebilmek '' demişim zaten .
 • -1
  Mr.nobdy gecmiste yapilan eylemin su an ki olan gelecege etki etmesi sadece bi ihtimal bunu unutma. Dede paradoksu ornektir
  eksousion 05 Eylül 2016
 • 0
  Stephan Hawking medyayı kullanarak gelecekteki insanlara mesaj vermişti.İşlem şu şekilde olmuştu ; gazeteye 2015 3 Mart tarihli(tarihi örnek yazdım) zaman yolcularına özel bir parti düzenleyeceğini yazmıştı.Burada beklediğindeyse kimsenin gelmediğini gördü buda zaman yolculuğu kavramının olmadığı anlamına geliyordu.Ama dersenki geçmişe gitmek gerçek olsaydı ki zaten öyle diyorsun.Sürüm farkı nedeniyle gözlerimiz gelecekteki insanları göremez durumda olabilirdi.Onların bizi görebilme ihtimali eski yetilerimizden olabilir ama üstün evrimleşen gözler olmadığı için onları tanıyamayabilirdik.
  Yağız Tozan 06 Eylül 2016
 • 0
  Bunu bir bilgi olmadan varsaymak sadece hayal ürünü olur. Demek istediğim kurguladığımız bir hayalin gerçeklik olasılığı bilim de çok önemlidir ve bilimin işine yaramış bir çok hayaller genellikle gerçek bilgilerden yola çıkılarak oluşturulmuştur. Sizin sorunuz bir bilinmezdir. Ve Zaman da yolculukla ilgili hiçbir gerçekçi bilgi yoktur. Deneyler de bu yüzden yapılamamıştır. En azından benim bildiğim kadarıyla :) Ancak gerçekçiliğe yani bilime uygunlaştırılmaya çalışılıp bazı hayal ürünleriyle tezler ortaya çıkmıştır. Malesef bu kadar yazmadan sonra sizin sorunuza gerçekçi bir cevap veremeyip düşüncelerimi bu şekilde bitiriyorum. /:
  Kabuto 10 Eylül 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap