• 0

  Ses dalgalarının yok olmadığı iddia ediliyor.Tespit edilip anlaşılması halinde dünyanın oluşumundan dinlere kadar her konuda bilgi edinebiliriz. Ne düşünüyorsunuz?

  filozof 04 Eylül 2016
 • +1
  Şuan richard feynman'ın verdiği nefeside içine çekebiliyor olabilirsin bu bile olasıdır . Hatta belki isa'nın ( jesus ) dallasta verdiği vaaz kulağında çınlanıyordur , yada adamın her kimse ( beethoven, cengiz kağan , dante , lıncoln , mandela , hitler ) . (:
 • +2
  Evet ses dalgaları yok olmaz ama ısı enerjisine dönüşerek yok olmaz.Ses aslında bir enerjidir . Ve ses dalgaları kaynağından uzaklaştıkça ısı enerjisine dönüşür.Ses iletimi sırasında maddesel ortamdaki küçük tanecikler birbiriyle çarpışır ve ısı enerjisi ortaya çıkar.
  sa 04 Eylül 2016
 • +1
  Ses dalgaları yok olup başka enerji türleri şeklinde etkisini sürdürebilir ama bu dalganın yok olmadığı anlamına gelmiyor bence. Enerjinin entropi kuramı ile sistemleri nasıl ve neden terkettiğini açıklayabiliyoruz. Ama dağılmış bu enerjiyi tekrar ses dalgası olarak oluşturmak, suya dağılan mürekkebi tekrar şişesine sokmak gibi geliyor bana.
  Vide supra 04 Eylül 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap