• +1

  25. kare tekniği hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Doğukan Şimşek 01 Eylül 2016
 • +2
  Bilinç altına etki eden diğer onca şey arasında etkisi yok denecek kadar az bir teknik .
 • +1
  Lisedeyken adobe flashla sevdiğim tom ve jerry filmlerine 25 ve katları karelere matemetik formülleri ve çözümlerini ekler öyle izlerdim, pek bir fark olmamıştı sınavlarda... haftalarıma yazık oldu, oturup yarım saat dersleri tekrar etsem notlarım yükselirdi büyük ihtimalle..
 • 0
  @Altan Yıldırım yaptığın çok hoşuma gitti bi gülümsedim :) Etkisi olmadığını sanmıyorum ben çünkü bilinçaltını etkiliyor bunlar o yüzden direkt olarak sen sınavdayken bilincinde oluşmaz. Ama misal geometri formüllerini bu yolla bilinç altına aktardın diyelim. Bunu bir geometri sorusu çözerken hatırlayamazsın ama araba park ederken farkında olmadan kullanırsın :) Bence bilinç altı müthiş bir şey. Doğrudan bizi etkilemiyor biz farkında olmadan etkiliyor. Misal sağ ve sol yoldan birini seçmen gerekiyor objektif bir seçim asla yapamazsın.Herhangi birini nedensiz seçtiğini düşünürsün fakat bilinç altı öyle işlemez. Hafızanda sağ ve soldan yaptığın bir seçimde eğer sağı seçip bir olumsuzluk yaşadıysan bilinç altı bunu unutmaz. Sana iki yoldan soldakini seçtirir sende rastgele birini seçtiğini düşünürsün. Solu seçtirir çünkü sağ yolda bir olumsuzlukla karşılaşmıştı. Bu yüzden ben gayet etkili bir teknik olduğunu düşünüyorum. Sinsi sinsi bizi yönlendiriyor olabilir.
  filozof 01 Eylül 2016
 • 0
  @filozof o zaman karar verdiğimiz yönün tam tersine gidersek bilinç altımızın dediğimi olacak gene yoksa bizim rasgele seçimimiz mi?
  emreegvne 02 Eylül 2016
 • 0
  Bunu asla bilemezsin. Kendini bilinç altından ayrı düşünüp sınayamazsın @emreegvne
  filozof 02 Eylül 2016
 • 0
  @filozof peki hiç gitmediğimiz görmediğimiz bir yol da rastgele bir seçimi biz yapmış olmaz mıyız?
  emreegvne 03 Eylül 2016
 • 0
  Seçimi zaten sen yapmış oluyorsun her daim ve ister bildiğin bi yer ister ilk defa gördüğün bir yer olsun hepsinde bilinç altının etkisi var fark etmiyor @emreegvne Hatta hayatında ilk defa yol seçsimi yapsan bile buna objektif karar veremezsin subjektif karar verirsin. sen +bilinç altı ayrılmayacağı için.
  filozof 03 Eylül 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.048 soru

30.141 cevap

30.586 kullanıcı

Giriş Yap