• 0

  Okumayı ve yazmayı kolay öğreniyoruz, çünkü pratik hayatımızda heryerde görüyoruz, tabelaları okumaktan sıkılmayan ilkokullu çocuklardık, öyle çocuklar var hala..

 • 0
  Matematik gibi sayısal dersleri kolay öğrenemiyoruz, çünkü pratik hayatımızda bu kadar haşır neşir olmuyoruz bunlarla.. O kadar harçlık almıyoruz ki mesala Ahmetin parasının 2/3ü filan merak edelim. Evreni merak ettiğimizde onun matematiksel izahını değil, sözel izahını öğreniyoruz mesala.. Yeni nesile matematiği öğretmek için matematiğin ne işe yarayacağını öğretmek gerekiyor sanırım..
 • 0
  Kesinlikle katılıyorum aslında her yerde matematiği kullanıyoruz ama hala ne işe yarar mantığı var insanların çoğunda
  Buket Gökpınar 30 Ağustos 2016
 • +1
  sorun sistemde matematik eziyet değil bir dildir aslında... gözlemlediğiniz her yerde görebilirsiniz...
  Doğukan Şimşek 30 Ağustos 2016
 • 0
  @Doğukan,
  Katılıyorum, gören bir göz hayatın içinde bir çok matematik konusunu görebilir. Örneğin integral her yerde karşımıza çıkar. Ama matematik hocalarının bu bakış açısını öğrencilere kazandırması gerek ki bu gerçek bir eğitimcilik ve iyi bir kültür gerektirir. Sistemin böyle kaç hocası var?
  Cihan Şenyüz 30 Ağustos 2016
 • 0
  Sistem diyoruz, yalnız bu tüm dünyada böyledir, matematik yani sayılarla uğraşmak hamallıktır çoğumuza göre... Einstein mesala geometrisi çok iyi olmasına rağmen sayılarla arası iyi değilmiş. İşin aslında geometri temel matematik işlemlerini kullanmaya yönlendiren iyi bir konu mesala.. Bahsetmek istediğim şey bu yani... Harfleri öğrendikten hemen sonra onları birleştirip kelime üretmeyi, kelime okuyabilmeyi öğreniyoruz, sonra tüm kitaplardaki, tabelallardaki yazıları okuyabileceğimiz geniş bir öğrenme kabiliyetine sahip oluyoruz. Sayıları öğrendikten sonra da temel işlemleri geometri gibi bir konuya direk geçiş yaparak öğrenseydik, bu sayıları hayalürünü ve işlevsiz olarak görmezdik, gerçekle bağdaşan önemli temel bir dil olduğunu, çevremizdeki cisimleri bu dille daha kesin ifade edebileceğimizi görmüş olurduk diye düşünüyorum.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap