• 0

  Beynimizi %100 verimli hale getirmek için neler yapabiliriz?

  25 Ağustos 2016
 • +1
  Gerçeklerimizi değiştirmeliyiz , Her zaman yanılıyor olabileceğimizi bilmeliyiz . Her fikre eşit bir ölçüde saygılı olmalıyız , Öğrenmeden geçireceğimiz hergünü telafi etmeliyiz , Klişe olacak ama '' okumalıyız '' hem öğrenmek açısından hemde gelişmek açısından , Beynimizi tanımalıyız biyolojik , psikolojik ve davranışsal açıdan . Çünkü bilmediğimiz bir şeyle '' savaşamayız '' .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 25 Ağustos 2016
 • 0
  Sadece bunlar yeter mi ? Beynimizi tanımak bence en zor kısmı @Mr.nobody
  25 Ağustos 2016
 • 0
  Bunlar aklıma gelenlerin %1'lik kısmıdır belkide . Diğer arkadaşlarımızın değerli yorumları çok daha açıklayıcı olacaktır .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 25 Ağustos 2016
 • 0
  Diğer konuda beynimizin tamamını kullanırız, verim değişir demiştik ama beynin verimli kullanılması yine bana pek mantıklı gelmiyor. Beyin zaten gayet verimli çalışıyor bence.Çünkü beyin yorulmaz. Örneğin ders çalışıyorsunuzdur gözleriniz yorulur, oturmaktan sıkılırsınız, sinir sisteminiz yorulur ama bilimsel olarak beyniniz yorulmaz. Burada soru fiziksel olarak beyni verimli kullanmak değil de bir şeyi öğrenme ya da bir olayı kavrama hızı ise sanıyorum işin doğası bilmekten geçiyor. Bilmediğiniz bir konuda derinlemesine düşünemezsiniz. Aynı zamanda algılarınız ya çok dar ya da kapalıdır. Bu durumda bir şeyi kavrayabilme yeteneğimizde etkin rol oynar. Söylediğim gibi eğer kastınız fiziksel olarak beyini kullanmak değil de öğrenme,kavrama gibi olayları hızlandırma ise verimli çalışma yapma ile ilgili birçok teknik bulunuyor bunları takip edebilirsiniz.
  Veritas 25 Ağustos 2016
 • +1
  beyni yüzdelik dilimlerle ifade etmemiz bizi hataya sürükler... şöyle diyelim beyni daha aktif kullanmak için ne yapmalıyız? kitap okumak düşünmek en önemlisi yeni ve farklı bilgiler öğrenmek bizim ufkumuzu önemli ölçüde açacaktır... diğer bir taraftan tek bir görüşe bağlı kalmak savunucu ve tutucu olmak bizi dış dünyaya karşı kapayacaktır...
  Doğukan Şimşek 25 Ağustos 2016
 • 0
  Beynimizi tam verimli olarak kullanabileceğimizi ulaşılabilir bir hedef olarak görmüyorum. İnsan beyninin her bir parçası üzerine tam hakimiyet manasına geliyor. Yani tüm zeka çeşitlerinde tam verim anlamına geldiği gibi, duyu organlarımızdan faydalanmada da tam verim anlamına geliyor, hafıza, öğrenme ve diğer bilmediğim bir sürü faaliyetler de tam verimli olacak. Bu bana pek olası gelmiyor fakat oldu ki böyle bir şey gerçekleşti, herhalde Laplace Şeytanı olur buna ulaşan kişi.
  Fatih Boyalı 25 Ağustos 2016
 • 0
  getiremezsin.
  filozof 25 Ağustos 2016
 • 0
  @Varitas Beyin herzaman verimli çalışmaz.Verimini çok şey etkiler.Herkes beynin her parçasını zaten kullanıyor yazmıs.Beynin her parçasını kullanırız ama kullanma gücümüz farklıdır.Beynin het parçasını kullanıyosun, yaşadıkların beynindeki hafıza bölümlerine kaydoluyor ama unutuyorsun.Beynin her parçasını kullanıordun ama ? Demek istedigim Beynin her parçasını kullanıyoruz ama ne kadar etkili kullandıgımız farklı olabilir. Sorudada bu gücü nasıl maksimum yapılacagımız nasıl beynin etjisin arttırılabilecegi sorulmuş.Saglık olarak b12 gibi vitanimler beynin verimini dogrudan etkiler. Kan tahlili yaparak b12 seviyesi ögrenilebilir.Fiziksel egzersizler, spor da etkili olur.Zihinsel egzersizlerde aynı şekilde geliştirir.İlgi alanım uzay-Mühendislik oldugu için benden bu kadar :D Daha cok yolu olabilir.
  sa 26 Ağustos 2016
 • 0
  @B_efeC Aynı şeyi söylüyoruz aslında.
  Veritas 26 Ağustos 2016
 • 0
  Bunlara ek olarak dengeli beslenmek diyebilirim. Çünkü beyin bedene bağlı ve bağırsaklar da 2. beyin olarak geçiyor. Ve beyin için mavi tırpana balığı yağı öneriyorlar..
  Hİ! 07 Eylül 2016
 • 0
  Ben mavi tırpana balığı yağını nasıl bulabilirim?
  Mustafa Uçar 15 Haziran 2020
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.142 soru

30.877 cevap

31.202 kullanıcı

Giriş Yap