• +2

  Evreni tek bir bakışımızla değiştirebilecek '' düşünce dalgalarına '' sahip miyiz ?

  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 24 Ağustos 2016
 • 0
  Beynimizin tamamını kullanabilirsek yönetebilirsek düşünce dalgaları her şeyi değiştirebilir.. En basitinden telekinezi..
  Buket Gökpınar 24 Ağustos 2016
 • 0
  Aslında beynimizin tamamını kullanabiliyoruz fakat '' eş zamanlı '' değil . @buket (:
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 24 Ağustos 2016
 • 0
  Beynimizin tamamını kullandığımızdan nasıl eminsin :)
  Buket Gökpınar 24 Ağustos 2016
 • 0
  Düşüncelerimiz kolumuzu, bacağımızı oynatabiliyor, resim yapabiliyor, sanal gerçeklik ortamları çizebiliyor. Gerçekliği değiştirmekten çok, ilüzyonlara sebep olabileceğini düşünüyorum. Çünkü kolumuzu oynatan ana sebep düşüncelerimiz olsa bile kolumuzu oynatmak için asıl gerçekliğin metaryellerinden bir mekanizma inşa etmek şarttır.
 • +1
  Aslında bu evrimsel bir gerçekdir . Şurdan bakabilirisin http://www.evrimagaci.org/makale/260 . Eğer tatmin olmassan da daha fazla argüman ve bloglarım var , paylaşırım . (: @buket .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 24 Ağustos 2016
 • 0
  Tam tatmin olmadım açıkcası.. Ayrıca şöyle bir şey de var tamam belki tamamını kullanıyoruz beli bir kısım daha pasif kalıyor ama o zaman neden beyin yani düşünce dalgalarımızı kontrol etmekte zorlanıyoruz? Tam anlamıyla düşünce dalgalarımızı bir noktaya odakladığımızda istediğimiz değişikliği yapmamız gerekmez mi @mr.nobody :)
  Buket Gökpınar 24 Ağustos 2016
 • +1
  Nöroloji'nin son 25 yılını araştırmakla geçirdiği konulardan biri . Cevabı bilinç sorunun ama bilinç de başka bir sorun . (: Ayırıcada beynimizin %100 ünü kullanırız çünkü en basitinden '' kullanmadığını düşündüğün bir yer olsaydı '' kafasından vurulan her insan ölmezdi değil mi ? Tamam biraz sponane bir yorum oldu ama '' trade-off ilkesine '' mizah katmak istedim . (: @buket
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 24 Ağustos 2016
 • +1
  Sorular soruları doğuruyor desene :) Tamam kabul ediyorum ama şu kısmı beyin %100 çalışıyor fakat %100 verimle değil
  Buket Gökpınar 24 Ağustos 2016
 • 0
  Aynen çok doğru bir çıkarım işte . (: @buket
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 24 Ağustos 2016
 • 0
  :) @mr.nobody
  Buket Gökpınar 24 Ağustos 2016
 • +1
  Mr.Nobody evreni değiştirmekten kastın nedir? Anladığım manada fiziksel bir değişiklikten ve tüm evrenden bahsediyorsak cevap hayır.

  Beyni kullanma olayına gelirsek. Buket, biz beynimizin tamamını kullanabildiğimizden eminiz. Bu dünyanın yuvarlak mı düz mü tartışması gibi bir durum. Herhangi bir biyolog bu soruyu tereddütsüz cevaplarken magazin programlarında "Beynin %100" ünü kullan." gibi yerlerden alınan argümanla beynimizi tam kapasite kullanmadığımızı savunanlara sorman gerekiyor nasıl emin olabiliyorsun, nerden vardın bu kanıya ? gibi soruları.

  Ayrıca belirteyim, bilimde sen bir şeyi savunuyosan karşındakine neden böyle olmasın bunu açıkla diyemezsin. Senin neden öyle olduğunu açıklaman gerekir. Sen beynimizin tam olarak hangi kısmını kullanamadığımızı düşünüyorsun? Bu kısmı kullanamadığımızı nereden biliyorsun? Kanıt ya da buna dair araştırmalar var mı? Senin ürettiğin argümanlar olmasına gerek yok. Eğer fikrini savunan herhangi bir "Bilimsel" yazı varsa paylaşmanı bekliyorum
  Veritas 24 Ağustos 2016
 • +1
  Bilimsel yazılar sunmam gerektiğini biliyorum fakat ben daha çok karşı tarafın düşüncesini merak ettiğim için öyle yapıyorum @veritas
  Buket Gökpınar 25 Ağustos 2016
 • 0
  Anladım. Eğer istersen buna dair birçok bilimsel kanıt var. İnternetten araştırırsan çok kolay ulaşabilirsin. Bulamazsan iletebilirim. Ama senin sorun bence yukarıda da belirttiğin gibi beynin %100 ünü kullanmakla alakalı değil beyni verimli olarak kullanmakla alakalı olabilir :)
  Veritas 25 Ağustos 2016
 • 0
  en önemlisi beynin işleyiş biçimini anlayabilmek... bu milyarlarca birbirine dolaşmış spagettinin koordinatlarını 3 boyutlu bir sistemde ifade etmeye benziyor açıkçası... daha sonra da bunlardaki veri akışını çözebilmeye...benim şahsi düşüncem bu yapı çözülebilirse küçük değişiklikler yapılarak evrimsel anlamda önemli gelişmelere ışık tutulabileceği yönünde...
  Doğukan Şimşek 25 Ağustos 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap