• +1

  Bilgi sizce nedir ? Bilgiyi hayal gücünden ayıran şey nedir ? Bilgi , işimize yarayan bir şey midir yoksa hayal gücümüzü genişletmemiz için gerekli olan bir yakıt mıdır ?

  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 23 Ağustos 2016
 • 0
  Neden , '' hayal gücümüzün '' sınırlarına ulaşmak , nitelikli bilgiye ulaşmaktan kat ve kat daha zordur ?
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 23 Ağustos 2016
 • 0
  Bilgi, etraftan bize gelen tüm verilerin belirli işlemlerden geçerek kullanılabilir hale gelmesidir. Hayal gücü için ise bilgiye doğrudan bir ihtiyaç yoktur ancak bilgi birikimi hayal gücünü kamçılamaya ve ona ulaşmaya yardımcı olur ve genellikle bilmediğimiz şeyleri hayal ederiz.
  Fatih Boyalı 24 Ağustos 2016
 • +1
  Hayal dediğimiz şey gerçek bilgilerin birbirleriyle kombine edilmiş halidir, mesala pembe derili uçan bir çaydanlığı pembe rengi, deriyi, uçmayı ve çaydanlığı bilmeden hayal edemeyiz. Yani ne kadar çok şey bilirsek hayalgücümüzde paralel şekilde o kadar artarak katlanır.
 • +1
  hayal gücü yaratıcılık ister... bilgi ise doğadan gelir... doğadan aldığınız bilgiyi tasarımını çizerek ve inşa ederek hayalgücünüze katarsınız... hayal gücünün yaratıcılık sınırına ulaşmak ise elinizdeki bilginin çeşitliklerine bağlıdır... mesela insanlar rönesansla beraber doğayı daha iyi incelediler... dogmatik inançlardan arınarak doğayı daha berrak bşr biçimde görmeye başladılar ve bunun sonucunda da perspektif algısı oluşturdular... buna sanatlarında yer verdiler... her şey doğayı ne kadar iyi incelediğinize bağlı aslında... bilgiyi ne kadar berrak aldığınıza...
  Doğukan Şimşek 23 Ağustos 2016
 • +1
  Okumuştum öncedende çok sıradan gelmişti @alliance33
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 25 Ağustos 2016
 • 0
  bilgi hayal gucunun ürünlerini anlamaktır hayal gucu ıse bilgiyi ortaya cıkarmaktır bence :) bir birini tamamlayan döner ayran gibi :)
  muhammed 25 Ağustos 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.054 soru

30.221 cevap

30.628 kullanıcı

Giriş Yap