• 0

  Olasılık Kuramı veya Olasılık Teorisi nedir? Ayrıntılı bilgiye nereden ulaşabilirim?

  Lara Türkeli 18 Ağustos 2016
 • 0
  Youtube üzerinden KhanAcademy'nin videolarını da izleyebilirsiniz. Ayrıca Ali Nesin şu seride oyun kuramı dersi veriyor ama haliyle ilk bölümlerde olasılığı da anlatıyor : http://www.youtube.com/playlist?list=PL-VAZnoQqQ4Xg2t-PGO3tA0B3uPNMt1V3 (KhanAcademy'nin videolarını toplu halde bulamadım maalesef)
  Mackenzie 18 Ağustos 2016
 • 0
  Youtube üzerinden KhanAcademy'nin videolarını izleyebilirsiniz. Ayrıca Ali Nesin şu seride oyun kuramı dersi veriyor ama haliyle ilk bölümlerde olasılığı da anlatıyor : http://www.youtube.com/playlist?list=PL-VAZnoQqQ4Xg2t-PGO3tA0B3uPNMt1V3 (KhanAcademy'nin videolarını toplu halde bulamadım maalesef)
  Mackenzie 18 Ağustos 2016
 • 0
  Bilimsel belgesellerde bile tinsel bir yaklaşıma gönderme yapılır. Herhalde ilgi çekici bir hale getirmek, anlaşılmasını sağlamak için. Kaynak vermekten çok bir noktaya değinmek istiyorum bu konuda... Olasılık dalgası diye bir şey vardır. Bu suda oluşan dalgalar gibi düşünülür, her dalga bir şeyin tüm olasılıklarını barındırdığı süperpozisyon halidir. Gözlemciyle etkileşime girdiğinde, mesala delikli bir duvarla karşılaştığında duvarın diğer tarafına tek bir olasılık dalgası yansır. Asıl olayın tek bir boyutsal halini görebiliriz. Büyük resimin sadece bir parçası bizim gerçekliğimiz olabileceği görüşüdür.
 • 0
  Altan Yıldırım şu olasılık dalgası konusunu biraz açabilir misin? Teorik bir şey mi yoksa üzerinde çalışmalar var mı? Cevaplarınız için teşekkür ederim herkese bu arada :) Çok ilginç bir konu, değil mi?
  Lara Türkeli 22 Ağustos 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap