• 0

  Su an saygin bir kurulustan "Uzaylilarla ilk temas gerceklesti"haberini alsaniz tepkiniz nasil olurdu?Sizce onlar ne kadar dost veya dusman?

  m.ali 13 Ağustos 2016
 • 0
  Şaşırmazdım . Hatta bu evrende yalnız olmadığımı vede bu evrenin tek bir yaşam formu için var olmadığını anladığıma sevinirdim .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 13 Ağustos 2016
 • +3
  Evrensel ahlak yasaları denen bir şey olmadığından onların iyi mi yoksa kötü olacaklarını , onlar geldiğinde yada biz gittiğimizde anlarız .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 13 Ağustos 2016
 • 0
  Evrende tabiki de yanliz degiliz.Hatta bir sayi ariyorsaniz sadece galaksimizde bulunan tip0 tip1 tip2 ve tip 3 varlik sayilarini drake denklemi acikliyor.(baya fazla canli ayrica tip 3 teknolojisi hayal dahi edilemez)ama benim asil sorum tepkiniz ne olurdu.Yani zencilere veya baska farkli insanlara bu kadar yabanice ve ilkel(Aslinda daha kotu kelimeler kullanmak isterdim) davrandik.Sizce dunya aynisini da onlara yapar mi
  m.ali 13 Ağustos 2016
 • 0
  Aklım evet yapardı diyor , duygularım ise yapmazdık diyor . Galiba bunu geldiklerinde anlayacağız .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 13 Ağustos 2016
 • 0
  Şu an teknolojik gelişimi yüksek olan ülkeler yakın gezegenlerdeki madenleri çıkarabilme peşindeler. Hatta NASA'dan izin çıkartmaları gerekiyor. Buradan hareketle maden aramak için çıktığımız bir gezegende herhangi bir canlı türüne rastlamamız durumunda onlarla olan ilişkimiz sadece Ar-Ge boyutunda olacaktır sanıyorum. Bu durumda dışarıdan gelen bizden daha zeki bir uygarlığın da bizimle aynı muameleyi yapacağı kaçınılmaz. Varlığı kanıtlanmadığı gibi yokluğu da kanıtlanmamış bir mevzu için dert etmeye gerek yok :)
  Fatih Boyalı 15 Ağustos 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap