• 0

  fizik mühendisliğine geçmeli miyim?

  salih sezgin 04 Aralık 2014
 • 0
  valla abi ben direk fizik mühendisliği kazanıp elektrik elektronikle çift ana dal yapmak istiyorum,asıl sen bana ne öneririsin....
  porofsercan porofser 05 Aralık 2014
 • 0
  Fizik konusunda korkmanız çok doğal, ülkemizdeki sistem sağolsun bölümden mezun olanlar ya dershanede hocalık yapıyor, yada farklı alanlara yöneliyor, ama ben inanıyorumki bir insan geliştirdiği takdirde hiç sıkıntı çekmez, çift anadal yapmak istiyorsanız yapın, yada fizik mühendisliğine geçmek istiyorsanız geçin, ilerde kafanızı taşlara vurup her sabah küfürlerle işe gitmekten iyidir!
  ramazan aslan 05 Aralık 2014
 • 0
  Fizik Mühendisliği okuyorum fakat ne yazık ki akademisyenlik düşünmüyorsan fizik mühendisi çıkmanın sana pek bir faydası olacağını sanmam. Verilen eğitimin açısından bana kalırsa diğer mühendisliklerin epey önünde buna nazaran tanınması ve yaygınlığı çok daha geri planda. Fizik mühendisliği okurken elektrik elektronik çap yapmak çok daha kolay, bir iki ders farkı ile çift diploma alman mümkün. en fazla bir kaç dönem uzatarak çap yapmak sizi mumla aranan bir eleman haline getirir. ülkemizdeki fizik mühendisleri akademik açıdan çok üst seviyede kişiler ama işte olay fizik mühendisliğinin alan çalışmasından ziyade "fizik" ismini yüceltme konusunda dönüyor. akademisyen olacaksın prof.luğa kadar önünde ideallerini ve bireysel fantezilerini tatmin edecek muazzam bir bilim süreci olacak, kendini geliştireceksin, öğrencilerinle bire bir ilişkilerin kuvvetli olacak ve gerçekten sevdiğin bir konuda uzman olacaksın. fizik mühendislikleri her zaman en samimi ortamı olan mühendislik olmuştur. kültürel açıdan bölümü tercih eden insanlar belli seviyede ve belli bir kesime mensup, nazaran daha seçkin tipler oluyor. özet geçmek gerekirse, idealist isen, akademisyenlik senin için önden gelen tercihlerden ise ve gerçekten diplomadan çok kendi bilgi açlığına önem veriyorsan fizik mühendisliği biçilmiş kaftandır.
  Tolga İnan 09 Aralık 2014
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

4.655 soru

27.497 cevap

30.192 kullanıcı

Giriş Yap