• 0

  Evrende yer alan tek hayat formu gözetilen gezegen sadece dünyamı eğer dünya ise bu kadar yıldız ve gezegen çokluğu olmasının sebebi nedir?

  Furkan Yalçınkaya 03 Ağustos 2016
 • 0
  Sadece dünyanın olma olasılığı var vede bu iğrenç bir olasılıktır . Hayat da görecelidir . Bizlere göre hayat için karbon temelli bir yıldızdan yada oksijen miktarında yada , CO2 'nin molekülel düzeyinden daha fazla parametre olduğundan az yada çok galaksi yada gezegen demek için , hangi yaşam formları yada hangi yaşam şartları sorularını ortak bir payda da buluşturmamız gerekirdi .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 03 Ağustos 2016
 • 0
  ya NASA yeni gezegenler bulmuş. yaşanılabilir bir yer. Onu bi araştır Furkan
  Abdül Hakim Hüseyini 03 Ağustos 2016
 • -1
  Yaradan bilir
  şarkı sözleri 03 Ağustos 2016
 • +1
  Ben güneşte bile bir canlının olduğu olasılığını varsayabiliyorum. O koşula ayak uydurmuş gerekli evrim ve adaptasyonunu geçirmiş oraya göre o gezegenlere göre canlıların var olduğuna inanıyorum.
  Kabuto 03 Ağustos 2016
 • 0
  Sadece dünya olduğunu varsayalım. Neden bu kadar yıldız ve gezegen anlamsız olsun ki? Sonuçta dünyamızın var olabilmesi için güneş gerekliydi. Güneşin var olabilmesi içinse samanyolu. Ve zincir böyle uzar. Doğal olarak dolaylı bir ilişki var dünya ve diğer milyarlarca gezegen arasında. Bu açıdan bakıldığında sadece dünyada yaşam olması, diğer gezegenlerin varlığını anlamsız kılmaz.
  Cihan Şenyüz 03 Ağustos 2016
 • 0
  Evrende sadece Dünya'da hayat vardır diyebilmek için evrende var olan tüm gezegenleri tek tek kontrol edip Dünya dışındaki hiç bir gezegende hayat olmadığını teyit etmek gerekir. (!)
  Mustafa Okat 03 Ağustos 2016
 • 0
  Tüm gezegenleri gezmeden dünya dışı bir hayat yok diyemeyiz. Başka bir yaşam bulana kadarda dünyadan başka yaşam formları var diyemeyiz.

  Ama yinede drake denklemini araştırabilirsiniz. Bu denkleme göre evrende ortalama 2400 Uygarlık olduğu hesaplanmıştır.
  B.E.C 03 Ağustos 2016
 • +1
  eger evrene yaşamın varlığı açısından bakıyorsan ben bakış açını değiştirmen taraftarıyım. yaşam bu koca evrende cansızlığın bilince evrilmesi sürecinde ortaya çıkmış hayranlık uyandıran enteresan bir durumdur sadece. bence evrende yaşamdan fazlası var.
  sevim 04 Ağustos 2016
 • +2
  Bilinç ve zekaya sahip olarak kendimizi diğer canlılardan ayırıyoruz ama garip tarafı bunu hala canlılığın ne olduğu bilemeden yapıyoruz. Bunu söylememdeki sebep virüs tarzı bir yarı canlı için hala gerekli açıklama olmaması. İnsan ister istemez zeki olmak, uzaya çıkmak ve diğer her türlü zeka gerektiren eylemleri gerçekleştirebilmenin, bir virüsün yaşamında yaptıklarından farklı tarafı olup olmadığını düşünüyor.
  Vide supra 05 Ağustos 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.141 soru

30.876 cevap

31.196 kullanıcı

Giriş Yap