• +3

  Takyon ve ölümsüzlük

  abkc 02 Ağustos 2016
 • +5
  Takyonlar, kendi enerjileriyle /yokedişleriyle/ ışık hızını geçebililiyor. Yani zamanı anti-zaman olarak bükebiliyor.. Takyonlarla ilgili bir mekik yapılabilse veya cisimler takyonize edilebilse yapılan mekik ışık hızını geçebilecek kapasiteye, kendi enerjisiyle gelebilir ve bu şekilde bir karadelik ya da solucan deliği çevresinde; ya da daha risksiz olan dünya çevresinde tur atmaya başlasa insan zamanda ileri gitmez mi? Sorun şu ki; takyonlar elde edilemez, çünkü bizim zamanımıza göre takyonlar her yerdedir. Takyon yakalamak, elle duman yakalamak gibi.. Cisimler takyonize edilirse bu dediğim gerçekleşebilir.. Ama cisimler takyonize edebilir mi, bununla ilgili büyük sorunlar var kafamda..
  5.5 ay önce kara deliğin içine çekemediği bir cisim olduğu savunuldu .. Net bilgi verilip verilmediği hakkında bilgim yok, ufak çaplı bir araştırma yaptım.. Ben o cismin takyon olduğu düşüncesindeyim. Karadelikten daha güçlü bir cisim ne olabilir? Velevki değil, o zaman karadeliklerin içinde takyonlar mevcut.. (Takyonların hızına güvenerek bunu öne sürüyorum)
  Takyonların zaman kavramı önce bitiş, sonra oluştur.. Mesela insanoğlu takyondan oluşsaydı önce ölüp, sonra doğacaktı.. Peki ya insanoğlu bir şekilde takyonize edilse, ölümsüzlük ortaya çıkmaz mı? Bence çıkar; çünkü takyon zamanında (anti-zamanda) istenilen her şey olur çaba sarf etmeden, yorulmadan.. Bu da sürekli 'bizim zamanımıza göre' zamanda geriye yolculuk olduğunda olur.. Peki ya insan(takyonize olmuş insan) buna dayanabilir mi?
  ----
  Bir şekilde (nasıl olduğu/olacağı konusunda ne yazık ki hiç bir düşüncem yok) takyonlar elde edilirse ölümsüzlük bulunabilir, dünya harici başka gezegende yaşayabiliriz, hatta solunum ihtiyacı dahi hissetmeyebiliriz.. Takyonize edilmiş bir insan olduğunu farsayarsak ve kişi artık insan değil takyon olduğunu düşünürsek; bu takyonun herhangi bir frekansı olmadığı için uyum sorunu olmayacaktır.. Hasta bir insan takyonizeyle iyileşebilecektir gibi..
  Sorun şu ki; takyonize edilmiş bir insan xxx tarihinde takyonize edildiğinde zaman onun için artık anti-zaman olmuş demektir.. İleriden geriye zaman akmaya başlamış demektir; insan beyni bunu nasıl ayırt edebilir? Nasıl yaşayabilir?
  Dini kitapların hepsinde gerçek hayatın öldükten sonra başlayacağı söylenir.. Yani cennet.. İstediğin şeyi istemeden elde etmek, yapmak istediğin şeyi, yapmadan yapabilmek.. Her şey sonsuz, her şey imkanlı ve ölümsüzlük.. Benim aklıma şu geliyor; ölü bir insan takyon olabilir mi? Oluyorsa, nasıl olabilir? Eğer ki böyleyse ve insan öldükten sonra takyon oluyorsa; insanlar takyonize edilebilirler ve ölümsüzlük bulunabilir..
  ----
  Cahilce düşündüğümü ve okuduktan sonra zaman kaybı olarak gördüyseniz hepinizden şimdiden özür dilerim..
  abkc 02 Ağustos 2016
 • +1
  Bu alıntı yazınızı görmezlikten geliyorum çünkü bu yazıyı daha önce okumuştum ve yenilikçi olmadığınızı veya olmak istemediğinizi düşünüyorum. Einstein fiziğin babasıdır, tanrısıdır ama devir değişiyor.. zaman değişiyor ve teknolojide gelişiyor. En basit örneği; düne kadar yada size göre bugüne kadar ışık hızından hızlı hiçbir şeyin olamayacağını savunuyorsunuz ama nötrinolar bu Ocak 2016 tarihinde ışık hızını geçtiğini iddia etmişlerdi. Nötrinolar daha büyük çekirdeklerle de uyum sağladığı gözlemlendi. çekirdeğin spini ve enerjisi göz önüne alınarak etkileşime girme ihtimalleri hesaplanır. Genellikle etkileşime girme ihtimal çekirdekteki nötron ve proton sayısı artıkça artar. ve ben bu iddiayı/iddiaları haklı buluyorum. Ben size herhangi bir makaleden örnek vermiyorum. Kendi düşüncelerimi iletiyorum ki sizinde bu şekilde davranmanızı isterdim.. Oldu ki konu yalnızca takyonlarda değildi.. Olabilite hesaplamaları.. Hayal güçlerini sınırlandırmamak gerekir. Belli başlı konulara takılmak yerine, gelecek için neler yapılıyor diye düşünülmesi gerekir. Belli noktalara odaklanmamak gerekir.. Beyin fırtınasıysa burası, lütfen düşüncelerinizi kullanın, makaleler değil..

  Bu konuyla ilgili bugün sayfaya kayıt olup böyle bir başlık açtım.. Aksi durumlar elbette iddia edilebilir, bundan yana sıkıntı yok. Ama makalelerle değil ya da daha ileriye götürebilecek durumlarla, insanların heveslerini kırarak değil; varsa bilginiz aydınlatarak.. Sert davrandıysam özür dilerim lakin bunların hepsi benim "şahsî düşüncemdir." Teşekkür ederim gönderdiğiniz Amerikan makalesi için..
  abkc 02 Ağustos 2016
 • +1
  Güzel bir noktaya değindin abkc .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 02 Ağustos 2016
 • 0
  @alliance33 ve sizin aksinize benim gibi takyonların var olduğunu düşünen başta NASA ve bir çok üniversite bulunmakta hatta bazı (çoğu) üniversitelerde takyonlarla ilgili dersler veriliyor. En büyük örnekleri Oxford ve Cambridge üniversitelerinde..
  abkc 02 Ağustos 2016
 • 0
  Burada nedense bazen internetteki argümanların aynısı kopyalanıp yapıştırılıyor . Amaç , burada yeni güncel bilgiler ile bakış açımızı birleştirip ortaya özgün fikirler koymaktır .Ki bu tarz fikirlere çok az rastlıyorum burda .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 02 Ağustos 2016
 • 0
  Burada bir bireyin ruhani mi yoksa fiziksel ölümsüzlüğünden mi bahsetiyoruz ?
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 02 Ağustos 2016
 • 0
  Lütfen önyargıyla takyon yazısına takılıp durmayın.. Konunun direkt olarak takyon ile alakası yok. Takyonize edilmeyle alakası var, bulunma durumuyla alakası var. Ayrıca nötrino deneyinde 2011 yılında hesap hatası olduğundan yanlış olduğunu söylediler ve yine yazımı okumadığınız için orada yazdığım 2016 Ocak ibaresini görmediniz ya da bilginiz olmadığı halde yanlış bilgi vermeye çalışıyorsunuz. İlginç bir metod sizdeki de..

  @Mr . Nobody takyonize edilmiş bir insanın hiç bir organı hiç bir şekilde hasar almayacağı gibi, hiç bir şekilde yaşlılığa uğramaz, hücresi ölmez.. Hasar alsa dahi, bir silahla takyonize insanı kafasından vurduğunuzu düşünürsek eğer; takyon ışıktan hızlı olduğu için mermi kafayı delmeden onarabilir, mermi zehri dağıldığı an takyonlar sayesinde sürekli akyuvar üreterek takyon hızında iyileşme sağlayabilir.. bu anlattıklarım doğrultusunda ölemezsin.. Ruhani boyutuyla ilgili bir şey söyleyemem, ama sürekli sağlıklı ve yaşlanmayan bir insan ruhani olarakta ölemez..
  abkc 02 Ağustos 2016
 • 0
  @alliance33 ve sizin aksinize benim gibi takyonların var olduğunu düşünen başta NASA ve bir çok üniversitede takyonlarla ilgili dersler veriliyor. En büyük örnekleri Oxford ve Cambridge üniversitelerinde
  abkc 02 Ağustos 2016
 • 0
  @alliance33 ve sizin aksinize benim gibi takyonların var olduğunu düşünen başta NASA ve bir çok üniversitede takyonlarla ilgili dersler veriliyor. En büyük örnekleri Oxford ve Cambridge üniversitelerinde..
  abkc 02 Ağustos 2016
 • 0
  Anladım abkc .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 02 Ağustos 2016
 • 0
  Takyonlar gercek mi ki.Sanal bir parcacik segil mi
  Mr.Physics 02 Ağustos 2016
 • 0
  çok kavga etmişsiniz atlayarak okudum, arada cevap vermişseniz özür dilerim: Merak ettiğim bir şey var: ışık hızını geçen bir maddenin zamanda geriye doğru gideceğini neden düşünüyorsunuz?
  İlyas 02 Ağustos 2016
 • +1
  Her canlı ölümü tadacaktır.
  Emre G. 03 Ağustos 2016
 • 0
  Az önce çok uzun bir yorum yazdım ama internet kesintimden dolayı ne yazık ki yazım gelmedi. Kısa özet geçeyim 1 saatten fazla yazdım ve çok yoruldum..

  Yukarıda ihtimal dahilinde bulundum, olabilitesi olacağını söyledim, net bir bilgi vermedim zaten aksiyse karadeliğin merkezinde takyonlar olur dedim. Madem bilgilisiniz, lütfen 5.5 ay önce ki v404 cyg karadeliğinin neden bir cismi yutamadığını ve fırlattığını; cismin ne olduğunu "net bir ibareyle" açıklayınız. Bilimkurgu izleme konusuna gelirsek; 4-5 yaşlarında ilk 1975 yapımı dizi olan Uzay'la başladım. Daha sonrasında 7 yaşlarında Battlestar Galactica dizisini izledim. Ben 21 yaşındayım ve yaşınızı bilmeme rağmen sizden daha çok bilimkurgu film-dizileri izlemişimdir.. Yazılarınıza bakmayı kesinlikle tercih etmiyorum, bana makaleden alıntı yapan bir insanın; başkasının sözlerini belirten, konu hakkında bilgisi olmadığını söylediği halde bilgi vermeye çalışan bir insandan ne kadar sağlıklı bir bilgi alabilirim?

  @Emir Karamekik Takyonlar 1976 yılında Nasa tarafından onaylandı böyle bir cismin/olgunun/parçacığın/oluşun. Kimileri hala sanal bir parçacık, kimileri(ben dahil) gerçek bir parçacık olduğu savunucusundayım..

  @İlyas Sarı Mr.Freinberg ve Mr.Sudarshan bu konu hakkında gözlem yaparak takyonun iki farklı yöne hareket ettiğini doğruladılar. takyonların iki zıt yükü mevcuttur ve ışığa göre tek yönlü hareket sergilememektedir. Işık tek bir doğrultuda ışık hızıyla giderken (uzay ortamında) takyonlar veya takyonik yapılar birde fazla yöne gidebiliyorlar. Çok basit bir örnek verirsem ışığa(ışık hızına) göre zaman kavramı 0'dır. Bir cisim 0'dan ışık hızına çıktığında artı zamandan sıfır zamanına varabiliyor. Yani hızlandıkça zaman yavaşlıyor, bir noktada duruyor ve diğer bir noktada(ışık hızını geçtiğini varsayarsak) neden zaman eksiye gitmesin.. Fotonların kütleleri yoktur bu yüzden ışık hızına çıkabiliyorlar. Takyonların ise fiziğe aykırı ama matematikte kesin bir bilgiyle negatif kütleye sahiptir.. Yani hiçin daha fazlası.. Formüle ve daha fazla detay için buradan bakabilirsiniz (bkz: http://www.bilgiustam.com/isiktan-daha-hizli-bir-sey-var-midir/)

  @Emre G Senin Tanrına ve gönderdiği kitaplara göre böyle bir şey olduğu savunuluyor. Saygı duyuyorum lakin ben daha çok işin bilimsel boyutundayım.. O kitaplarda yazan cennet ibaresini ele alırsam (tahmini bilgi); şuan biz sıradan insanlar olarak neden-sonuç ilişkisi içinde yaşıyoruz. Önce yayı gerip, sonra oku atıyoruz veya iş sahibisiniz ve slayt sunmanız gerekiyor, insan olduğunuz için önce slaytı hazırlayıp sonra sunmanız gerekiyor. Ama takyonlar da bu ibare tam tersidir. Önce ok çıkar, sonra yay gerilir. Önce slayt sunulur, sonra hazırlanılır. Yani istediğin her şeyi yapabilme durumudur. Anlatılana göre cennette her şey sınırsız, her istenilen olacaktır ibaresi belki de ölümden sonra insanın takyon olacağıdır..

  Son olarak genel bir toparlama yaparsam.. 600bin yıl önce ateşin bulanabileceği düşünülemezdi ta ki; bir cro-magnon onu bilinçli olarak bulana dek. 3bin yıl önce bir yeri kanadığı için öleceği zannedilen insanlar daha fazla acı çekmesin diye öldürülüyordu. 2bin yıl önce bakteriyel hastalıkların (uçuk dahil) insanlar öldürülüyordu. bin yıl önce saatin ne olduğunu bilmeyen insanlar güneş saatiyle tanıştı. beşyüz yıl önce amerika diye kıta olunduğu bilinmiyordu. ikiyüz yıl önce imkansız denen, sürekli dışanan Mr.Bell 3bininci denemesinde telefonu buldu. yüzelli yıl önce zamanla hız arasında fark olunduğu bilinmiyordu. elli yıl önce o telefonların nasıl küçültüleceği bilinmiyordu, 25 yıl önce bütün dünya internetle tanıştı.. ve sayamadığım yüzlerce, binlerce önemli buluşlar. Düne kadar dumanla haberleşen insanlar şu anda "SAATLE" bile haberleşme sağlayabiliyor. Bu adamların çoğuna ön yargıyla yaklaşıp inanmadılar ama kimse pes etmedi..

  Einstein dünyanın gelmiş geçmiş en iyi fizikçisi olabilir ama gerizekalı denip okuldan atıldı. Einstein mükemmel bilgiler sundu insanlığa, belki 500 yıl ilerisini şimdiye getirdi. Ama zaman geçtikçe-ilerledikçe yanılmayacağı anlamına asla gelmez. Yaşadığım müddetçe ve aklımı kullanabildiğim sürece bu yolda ilerleyeceğim.. Daha 20 yaşındayım, sağlıklıyım kendi düşüncelerimi ortaya koyabiliyorum (şimdilik). Ösym derlemesinde oldukça iyi bir puan yapmama rağmen ben yinede Fizik ve Uzay Bilimlerini çap yaparak okumayı tercih ediyorum. Aklımı ve düşüncemi kontrol edebildiğim sürece bu yolda ilerleyeceğim ve bir şeyler yapacağım.. Buna eminim ve emin adımlarla ilerlediğimi düşünüyorum.

  Benim tavsiyem ileri gitmek istiyorsanız hayal gücünüzü kullanmayı ihmal etmeyin.. Tepemizden uçaklar uçuyor, düne kadar imkansızken.. İmkansız olan tek şey YENİLİKTİR.
  abkc 03 Ağustos 2016
 • 0
  Az önce çok uzun bir yorum yazdım ama internet kesintimden dolayı ne yazık ki yazım gelmedi. Kısa özet geçeyim 1 saatten fazla yazdım ve çok yoruldum..

  Yukarıda ihtimal dahilinde bulundum, olabilitesi olacağını söyledim, net bir bilgi vermedim zaten aksiyse karadeliğin merkezinde takyonlar olur dedim. Madem bilgilisiniz, lütfen 5.5 ay önce ki v404 cyg karadeliğinin neden bir cismi yutamadığını ve fırlattığını; cismin ne olduğunu "net bir ibareyle" açıklayınız. Bilimkurgu izleme konusuna gelirsek; 4-5 yaşlarında ilk 1975 yapımı dizi olan Uzay'la başladım. Daha sonrasında 7 yaşlarında Battlestar Galactica dizisini izledim. Ben 21 yaşındayım ve yaşınızı bilmememe rağmen sizden daha çok bilimkurgu film-dizi-kesinti-kısa filmleri izlemişimdir.. Yazılarınıza bakmayı kesinlikle tercih etmiyorum, bana makaleden alıntı yapan bir insanın; başkasının sözlerini belirten, konu hakkında bilgisi olmadığını söylediği halde bilgi vermeye çalışan bir insandan ne kadar sağlıklı bir bilgi alabilirim?

  @Emir Karamekik Takyonlar 1976 yılında Nasa tarafından onaylandı böyle bir cismin/olgunun/parçacığın/oluşun. Kimileri hala sanal bir parçacık, kimileri(ben dahil) gerçek bir parçacık olduğu savunucusunda..

  @İlyas Sarı Mr.Freinberg ve Mr.Sudarshan bu konu hakkında gözlem yaparak takyonun iki farklı yöne hareket ettiğini doğruladılar. takyonların iki zıt yükü mevcuttur ve ışığa göre tek yönlü hareket sergilememektedir. Işık tek bir doğrultuda ışık hızıyla giderken (uzay ortamında) takyonlar veya takyonik yapılar birden fazla yöne gidebiliyorlar. Çok basit bir örnek verirsem ışığa(ışık hızına) göre zaman kavramı 0'dır. Bir cisim 0'dan ışık hızına çıktığında artı zamandan sıfır zamanına varabiliyor. Yani hızlandıkça zaman yavaşlıyor, bir noktada duruyor ve diğer bir noktada(ışık hızını geçtiğini varsayarsak) neden zaman eksiye gitmesin.. Fotonların kütleleri yoktur bu yüzden ışık hızına çıkabiliyorlar. Takyonların ise fiziğe aykırı ama matematikte "kesin bir bilgiyle" negatif kütleye sahiptir.. Yani hiçin daha azı.. Formüle ve daha fazla detay için buradan bakabilirsiniz (bkz: http://www.bilgiustam.com/isiktan-daha-hizli-bir-sey-var-midir/)

  @Emre G Senin Tanrına ve gönderdiği kitaplara göre böyle bir şey olduğu savunuluyor. Saygı duyuyorum lakin ben daha çok işin bilimsel boyutundayım.. O kitaplarda yazan cennet ibaresini ele alırsam (tahmini bilgi); şuan biz sıradan insanlar olarak neden-sonuç ilişkisi içinde yaşıyoruz. Önce yayı gerip, sonra oku atıyoruz veya iş sahibisiniz ve slayt sunmanız gerekiyor, insan olduğunuz için önce slaytı hazırlayıp sonra sunmanız gerekiyor. Ama takyonlar da bu ibare tam tersidir. Önce ok çıkar, sonra yay gerilir. Önce slayt sunulur, sonra hazırlanılır. Yani istediğin her şeyi yapabilme durumudur. Anlatılana göre cennette her şey sınırsız, her istenilen olacaktır ibaresi belki de ölümden sonra insanın takyon olacağıdır..

  Son olarak genel bir toparlama yaparsam.. 600bin yıl önce ateşin bulanabileceği düşünülemezdi ta ki; bir cro-magnon onu bilinçli olarak bulana dek. 3bin yıl önce bir yeri kanadığı için öleceği zannedilen insanlar daha fazla acı çekmesin diye öldürülüyordu. 2bin yıl önce bakteriyel hastalıkları (uçuk dahil) olan insanlar yayılıp bizi de öldürebilir düşüncesiyle öldürülüyordu. bin yıl önce saatin ne olduğunu bilmeyen insanlar güneş saatiyle tanıştı. beşyüz yıl önce amerika diye kıta olunduğu bilinmiyordu. ikiyüz yıl önce imkansız denen, sürekli dışlanan Mr.Bell 3bininci denemesinde telefonu buldu. yüzelli yıl önce zamanla hız arasında fark olunduğu bilinmiyordu. elli yıl önce o telefonların nasıl küçültüleceği bilinmiyordu, 25 yıl önce bütün dünya internetle tanıştı.. ve sayamadığım yüzlerce, binlerce önemli buluşlar. Düne kadar dumanla haberleşen insanlar şu anda "SAATLE" bile haberleşme sağlayabiliyor. Bu adamların çoğuna ön yargıyla yaklaşıp inanmadılar ama kimse pes etmedi..

  Einstein dünyanın gelmiş geçmiş en iyi fizikçisi olabilir ama gerizekalı denip okuldan atıldı. Einstein mükemmel bilgiler sundu insanlığa, belki 500 yıl ilerisini şimdiye getirdi. Ama zaman geçtikçe-ilerledikçe yanılmayacağı anlamına asla gelmez. Yaşadığım müddetçe ve aklımı kullanabildiğim sürece bu yolda ilerleyeceğim.. Daha 20 yaşındayım, sağlıklıyım kendi düşüncelerimi ortaya koyabiliyorum (şimdilik). Ösym derlemesinde oldukça iyi bir puan yapmama rağmen ben yinede Fizik ve Uzay Bilimlerini çap yaparak okumayı tercih ediyorum. Aklımı ve düşüncemi kontrol edebildiğim sürece bu yolda ilerleyeceğim ve bir şeyler yapacağım.. Buna eminim ve emin adımlarla ilerlediğimi düşünüyorum.

  Benim tavsiyem ileri gitmek istiyorsanız hayal gücünüzü kullanmayı ihmal etmeyin.. Tepemizden uçaklar uçuyor, düne kadar imkansızken.. İmkansız olan tek şey YENİLİKTİR.
  abkc 03 Ağustos 2016
 • 0
  Az önce çok uzun bir yorum yazdım ama internet kesintimden dolayı ne yazık ki yazım gelmedi. Kısa özet geçeyim 1 saatten fazla yazdım ve çok yoruldum..

  Yukarıda ihtimal dahilinde bulundum, olabilitesi olacağını söyledim, net bir bilgi vermedim zaten aksiyse karadeliğin merkezinde takyonlar olur dedim. Madem bilgilisiniz, lütfen 5.5 ay önce ki v404 cyg karadeliğinin neden bir cismi yutamadığını ve fırlattığını; cismin ne olduğunu "net bir ibareyle" açıklayınız. Bilimkurgu izleme konusuna gelirsek; 4-5 yaşlarında ilk 1975 yapımı dizi olan Uzay'la başladım. Daha sonrasında 7 yaşlarında Battlestar Galactica dizisini izledim. Ben 21 yaşındayım ve yaşınızı bilmememe rağmen sizden daha çok bilimkurgu film-dizi-kesinti-kısa filmleri izlemişimdir.. Yazılarınıza bakmayı kesinlikle tercih etmiyorum, bana makaleden alıntı yapan bir insanın; başkasının sözlerini belirten, konu hakkında bilgisi olmadığını söylediği halde bilgi vermeye çalışan bir insandan ne kadar sağlıklı bir bilgi alabilirim?

  @Emir Karamekik Takyonlar 1976 yılında Nasa tarafından onaylandı böyle bir cismin/olgunun/parçacığın/oluşun. Kimileri hala sanal bir parçacık, kimileri(ben dahil) gerçek bir parçacık olduğu savunucusunda.. Ayrıca Takyonlar başta Oxford ve Cambridge olmak üzere, İngiltere, İsviçre ve bu sene Fransa'da ve bir çok üniversite de eğitimi verilen bir derstir.

  @İlyas Sarı Mr.Freinberg ve Mr.Sudarshan bu konu hakkında gözlem yaparak takyonun iki farklı yöne hareket ettiğini doğruladılar. takyonların iki zıt yükü mevcuttur ve ışığa göre tek yönlü hareket sergilememektedir. Işık tek bir doğrultuda ışık hızıyla giderken (uzay ortamında) takyonlar veya takyonik yapılar birden fazla yöne gidebiliyorlar. Çok basit bir örnek verirsem ışığa(ışık hızına) göre zaman kavramı 0'dır. Bir cisim 0'dan ışık hızına çıktığında artı zamandan sıfır zamanına varabiliyor. Yani hızlandıkça zaman yavaşlıyor, bir noktada duruyor ve diğer bir noktada(ışık hızını geçtiğini varsayarsak) neden zaman eksiye gitmesin.. Fotonların kütleleri yoktur bu yüzden ışık hızına çıkabiliyorlar. Takyonların ise fiziğe aykırı ama matematikte "kesin bir bilgiyle" negatif kütleye sahiptir.. Yani hiçin daha azı.. Formüle ve daha fazla detay için buradan bakabilirsiniz (bkz: http://www.bilgiustam.com/isiktan-daha-hizli-bir-sey-var-midir/)

  @Emre G Senin Tanrına ve gönderdiği kitaplara göre böyle bir şey olduğu savunuluyor. Saygı duyuyorum lakin ben daha çok işin bilimsel boyutundayım.. O kitaplarda yazan cennet ibaresini ele alırsam (tahmini bilgi); şuan biz sıradan insanlar olarak neden-sonuç ilişkisi içinde yaşıyoruz. Önce yayı gerip, sonra oku atıyoruz veya iş sahibisiniz ve slayt sunmanız gerekiyor, insan olduğunuz için önce slaytı hazırlayıp sonra sunmanız gerekiyor. Ama takyonlar da bu ibare tam tersidir. Önce ok çıkar, sonra yay gerilir. Önce slayt sunulur, sonra hazırlanılır. Yani istediğin her şeyi yapabilme durumudur. Anlatılana göre cennette her şey sınırsız, her istenilen olacaktır ibaresi belki de ölümden sonra insanın takyon olacağıdır..

  Son olarak genel bir toparlama yaparsam.. 600bin yıl önce ateşin bulanabileceği düşünülemezdi ta ki; bir cro-magnon onu bilinçli olarak bulana dek. 3bin yıl önce bir yeri kanadığı için öleceği zannedilen insanlar daha fazla acı çekmesin diye öldürülüyordu. 2bin yıl önce bakteriyel hastalıkları (uçuk dahil) olan insanlar yayılıp bizi de öldürebilir düşüncesiyle öldürülüyordu. bin yıl önce saatin ne olduğunu bilmeyen insanlar güneş saatiyle tanıştı. beşyüz yıl önce amerika diye kıta olunduğu bilinmiyordu. ikiyüz yıl önce imkansız denen, sürekli dışlanan Mr.Bell 3bininci denemesinde telefonu buldu. yüzelli yıl önce zamanla hız arasında fark olunduğu bilinmiyordu. elli yıl önce o telefonların nasıl küçültüleceği bilinmiyordu, 25 yıl önce bütün dünya internetle tanıştı.. ve sayamadığım yüzlerce, binlerce önemli buluşlar. Düne kadar dumanla haberleşen insanlar şu anda "SAATLE" bile haberleşme sağlayabiliyor. Bu adamların çoğuna ön yargıyla yaklaşıp inanmadılar ama kimse pes etmedi..

  Einstein dünyanın gelmiş geçmiş en iyi fizikçisi olabilir ama gerizekalı denip okuldan atıldı. Einstein mükemmel bilgiler sundu insanlığa, belki 500 yıl ilerisini şimdiye getirdi. Ama zaman geçtikçe-ilerledikçe yanılmayacağı anlamına asla gelmez. Yaşadığım müddetçe ve aklımı kullanabildiğim sürece bu yolda ilerleyeceğim.. Daha 20 yaşındayım, sağlıklıyım kendi düşüncelerimi ortaya koyabiliyorum (şimdilik). Ösym derlemesinde oldukça iyi bir puan yapmama rağmen ben yinede Fizik ve Uzay Bilimlerini çap yaparak okumayı tercih ediyorum. Aklımı ve düşüncemi kontrol edebildiğim sürece bu yolda ilerleyeceğim ve bir şeyler yapacağım.. Buna eminim ve emin adımlarla ilerlediğimi düşünüyorum.

  Benim tavsiyem ileri gitmek istiyorsanız hayal gücünüzü kullanmayı ihmal etmeyin.. Tepemizden uçaklar uçuyor, düne kadar imkansızken.. İmkansız olan tek şey YENİLİKTİR.
  abkc 03 Ağustos 2016
 • 0
  @abkc
  O zaman izafiyet teorisi çökmez mi?(Takyonlar gerçek ise)
  Mr.Physics 03 Ağustos 2016
 • 0
  Bence elektromanyetik kuvvet ile kütleçekim kuvveti birleştirilip,her şeyin teorisi bulunursa,bunda takyonların keşfi çok işe yarayacaktır.
  Mr.Physics 03 Ağustos 2016
 • 0
  http://www.bilgiustam.com/isiktan-daha-hizli-bir-sey-var-midir/
  Yazıya güzel giriş yapmış, geliştiriyormuş sonra heyecanlı yerinde bırakmış. (:
  Yalnız şu konuda itirazım var: "O zaman görelilik kuramı tamamen kalkmasa bile büyük değişikliklere uğrayacaktır. " denmiş ama hayır. Özel görelilik tamamen çökecektir. çünkü maddenin bütün boyutlardaki hızlarının vektörel toplamının ışık hızına eşit olduğunu söyler ve her şeyi bunun üzerinden açıklar.
  Işık hızını geçmenin neden zamanda geriye gitmek olmayacağını düşündüğümü özel görelilik üzerinden anlatabilirdim; ama bu teorinin geçersiz olduğu koşullarda düşüncemin önemi de yok. Çünkü zaten tam olarak anlayamadığımı düşündüğüm zaman kavramını aslında hiç anlamadığım ortaya çıkar. (:
  İlyas 04 Ağustos 2016
 • 0
  entropiyi hesaba atıyorsun deil mi sonuçta düzensizlik tersine işleyecek ama güzelbi bakış açısı diyorum +1
  sevim 04 Ağustos 2016
 • 0
  Konuyu bilmediği halde yorum yapan, araştırmayı bilemediği halde + bahsedilen insanları tanımadığı halde haklarında olumsuz ve bilgisizce yazılar yazan, her şeye muhalefet olan; koyun sürüsü misali önde ki neyi takip ederse onu takip eden bir insana benim artık cevabım yok.. Bundan sonra yorum yaparsanız kaâle almayacağım ve dediğiniz gibi olsun, tebrik ederim çürüttünüz beni süpersiniz. bu şekilde devam edin lütfen geleceğe ve fiziğe dair çok faydalı bir birey olacaksınız..

  @Emir Karamekik kesinlikle çöker, benim zaten göstermek istediğim şey daima ileriye gidiş olabilir ve Einstein gibi fizik tanrısı bir insan bile zamanla yanılabilir.. Einstein'a herhangi bir sempatizanlığım tâbi kide yok. Sadece "ya olursa" kısmındayım.. Yalnızca teoriler değil, bildiğimiz her şey bile değişebilir.

  @sevim en önemli yasası çökmüş olur. çok net bir bilgi paylaşamam, çünkü çok fazla bağdaştırmadım ama yine tahminlerimden yola çıkarsam, bu bahsettiklerim mükemmeliyettir ve entropi haliyle sıfır olabilir. Ama yine dediğim gibi, bir çok teori ve yasa, entorininde belli başlı yasaları; felsefik, teolojik, istatistik entropiler değişir. -dediğim ütopik durum gerçek olabilirse-
  abkc 04 Ağustos 2016
 • 0
  Konuyu bilmediği halde yorum yapan, araştırmayı bilemediği halde + bahsedilen insanları tanımadığı halde haklarında olumsuz ve bilgisizce yazılar yazan, her şeye muhalefet olan; koyun sürüsü misali önde ki neyi takip ederse onu takip eden bir insana benim artık cevabım yok.. Bundan sonra yorum yaparsanız kaâle almayacağım ve dediğiniz gibi olsun, tebrik ederim çürüttünüz beni süpersiniz. bu şekilde devam edin lütfen geleceğe ve fiziğe dair çok faydalı bir birey olacaksınız..

  @Emir Karamekik kesinlikle çöker, benim zaten göstermek istediğim şey daima ileriye gidiş olabilir ve Einstein gibi fizik tanrısı bir insan bile zamanla yanılabilir.. Einstein'a herhangi bir sempatizanlığım tâbi kide yok. Sadece "ya olursa" kısmındayım.. Yalnızca teoriler değil, bildiğimiz her şey bile değişebilir.

  @sevim en önemli yasası çökmüş olur. çok net bir bilgi paylaşamam, çünkü çok fazla bağdaştırmadım ama yine tahminlerimden yola çıkarsam, bu bahsettiklerim mükemmeliyettir ve entropi haliyle sıfır olabilir. Ama yine dediğim gibi, bir çok teori ve yasa, entorininde belli başlı yasaları; felsefik, teolojik, istatistik entropiler değişir. -dediğim ütopik durum gerçek olabilirse-
  abkc 04 Ağustos 2016
 • 0
  merhaba @akbc takyonların 2 yönde gittiğini söylüyorsunuz buda 2 yükünün olduğnun bir kanıtıdır yani takyonları bir mıgnatısa benzetmişiniz bundan yola çıkarak elektronların - yüklü olduğnu biliyoruz elektronlara bi tarafı protonlarada diğer tarafa sabit olacağını ve parçacık fiziğinde kütleçekim kuvvetinin ikisinede eişt olacağın varsayalım böylece atomun çekirdeğinde sonsuz bir hızda dönmesi gerekmez miydi? ama takyonların bi özelliğinin burada unutmuşsunuz takyonlara bir F kuvveti uyguladığınızda hızı dahada artar önemli olan takyona kuvvet uygulamayı bırakmak o zaman büyük bi ihtimalle teoriler dediğimiz büyük zincir çözülcektir ama 2 yöne birden gitmesini heisinberg ilkesi ile açıklanabileceğini düşünüyorum çünkü çapları planck uzunluğundan daha küçük olmaz takyonların ?
  hüseyin can 04 Ağustos 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.142 soru

30.877 cevap

31.202 kullanıcı

Giriş Yap