• -1

  Zaman, yüksek enerji kazanmış ya da maruz kalmış maddeler için daha yavaş geçer şeklinde bir genelleme yapmak mümkün mü?

  Vide supra 30 Temmuz 2016
 • 0
  Bence bilinmeyenin çok fazla olduğu bu çağda hele de bilimsel bir konuda genelleme yapmak doğru olmaz çünkü tüm değişkenleri bilmeden denklemi çözme olasılığımız çok az olur . Bence mümkün değil . Zaman algısına neden lorentz yorumu katılmıyor hiç anlamış da değilim .
 • 0
  Görecelikle ilgili bir durum. Enerjiye maruz kalmış madde için zaman normal akar. Etrafında ondan daha az enerjili başka bir "referans madde" varsa o yavaştır, ama yine de "referans madde" içinde yüksek enerjili madde daha hızlı ya da daha sabit/ölümsüz gözükür..
 • 0
  Görecelikle ilgili bir durum. Enerjiye maruz kalmış madde için zaman normal akar. Etrafında ondan daha az enerjili başka bir "referans madde" varsa o daha geçici/yavaştır, ama yine de "referans madde" içinde yüksek enerjili madde daha hızlı ya da daha sabit/ölümsüz gözükür..
 • 0
  Görecelikle ilgili bir durum. Enerjiye maruz kalmış madde için zaman normal akar. Etrafında ondan daha az enerjili başka bir "referans madde" varsa o daha geçici/yavaştır, ama yine de "referans madde" içinde yüksek enerjili madde daha hızlı ya da daha sabit/ölümsüz gözükür.. Sonuç olarak zaman herşey için aynıdır.
 • 0
  Enerji kutle artisina sebep olacagi icin belki.Ama minik bi degisiklik bile olmaz
  Mr.Physics 02 Ağustos 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

4.632 soru

27.424 cevap

30.083 kullanıcı

Giriş Yap