• 0

  Sanırım en doğru bilgiyi buradan bulabilirim diye düşünüyorum, elektron mikroskobu almak istiyorum fakat bu konuda hiç bir bilgim yok bilen birisiyle konuşmak istiyorum ve nereden alabilirim?

  Lara Türkeli 30 Temmuz 2016
 • +1
  Ne amaçla kullanacaksınız?
  ABDULLAH PEHLIVAN 01 Ağustos 2016
 • +1
  Biyolojiyi çok seven biri olarak meraktan diyebiliriz, bakterileri vs inceleyebilirim sanırım. Her şey olabilir, buna dair şuan pek bir planım yok ama araştırma halindeyim. Ama asıl istediğim şey DNA yı incelemek, bunu gerçekten, gerçekten istiyorum. DNA'yı görebilmek için mikroskobun elektron mikroskobu olması gerekiyormuş. Nedense hiç tam olarak doğru bir bilgiye ulaşamadım, nereden alabileceğim ve fiyatları hakkında. Sanırım biraz zor olacak. Şimdiden teşekkür ederim.
  Lara Türkeli 01 Ağustos 2016
 • +1
  @lara ,Eğer alırsan vede gözlemlersen burada paylaş , benimde çok önceden aklımda olan bir düşünce .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 01 Ağustos 2016
 • +1
  Ben de bayadır düşünüyorum artık bi araştırayım dedim, fakat hâla bilen birinden tam olarak bilgi alabilmiş değilim. Sanırsam elektron mikroskobu alınması çok zor bir şeymiş, yani duyduğuma göre. Eğer alırsam mutlaka gözlemlerimi paylaşmayı düşünüyorum :)
  Lara Türkeli 01 Ağustos 2016
 • +1
  @lara , ben teleskop alırken düşünüyordum sonra sadece teleskopu aldım ama araştır bulursun elbet .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 02 Ağustos 2016
 • +1
  Teleskop da mikroskop gibi uzun zamandır düşüdüğüm bir şey ne tesadüftür ki, acaba teleskop hakkında bana bilgi vermeniz mümkün mü? Şimdiden teşekkür ederim
  Lara Türkeli 02 Ağustos 2016
 • +1
  Teleskopla alakalı bir soru açılmıştı yakın zamanda. Eğer almayı düşünüyorsan yardımcı olabilirim.
  Vide supra 02 Ağustos 2016
 • 0
  Evet eğer teleskop hakkında bilgi alabilirsem süper olur :) şimdiden teşekkürler
  Lara Türkeli 02 Ağustos 2016
 • +1
  Vide supra 02 Ağustos 2016
 • +1
  http://www.fizikist.com/beyin-firtinasi/14269/ buradan merak etiklerini yazabilirsin. Başlangıç olarak kısaca göz gezdirmen iyi olacaktır.
  Vide supra 02 Ağustos 2016
 • +1
  Yalnız biraz pahalı değil mi elektron mikroskobu (muhtemelen ışık mikroskobu demek istedin ama). Baktım da bir bmw fiyatına hatta daha da fazlasına iyi bir ELEKTRON MİKROSKOBU alınabiliyormuş.
  Abdurrahim Özer 08 Aralık 2016
 • 0
  Arkadaşlar şimdi elektron mikroskobuyla ilgili sorduğum bu soruları görünce çekiniyorum (fizikist dışında da bir çok yere sormuştum) lisedeyim ben çok ilgimi çekiyor bu konular öğretmenime DNA'yı nasıl görürüm sorusunu sorduğumda elektron miktoskobuyla dediğinde bayağı bir merak sarıp araştırmıştım. Fakat bilgi bulamıyordum bir türlü, sandım ki ışık mikroskobu gibi kolay bulabileceğim,kullanabileceğim bir şey. Ben de gerek fizikist gerek facebooktaki biyoloji öğretmenleri grupları nereyi bulduysam bu soruyu yönelttim. Bayağı bir ezildim ve dalga geçildim öğretmenler tarafından onu da söylemeden geçemeyeceğim:'D Çok sonra öğrendim ki öyle değilmiş, epeyi de pahalıymış ayrıyetten e normal olarak :) Cevaplarınız için çok teşekkür ederim hepinize:)
  Lara Türkeli 08 Aralık 2016
 • 0
  Üniversitelerde elektron mikroskobu bulunur ancak bunu kullanmayi bilen pek azdir. Üniversite de öğretim görevlisi tanidiginiz varsa belki bu size yarar sağlayabilir. Fiyatina gelince de 1 milyon tl den fazla :)
  ABDULLAH PEHLIVAN 10 Aralık 2016
 • 0
  @ABDULLAH PEHLIVAN fiyatını hiç yazmayın ya:'D yukarıdaki yorumda da açıkladığım gibi, bu yorumu yazdığımda baya hiç bilgim yoktu, görmeyi geçmişim bir de alacakmışım:D Biyomühendis tanıdığım vardı fakat ona da aynı soruyu yönelttiğimde baya bir ezildim tarafından... O nedenle yapacak bir şey kalmıyor sanırım :) Teşekkürler yorumunuz için
  Lara Türkeli 10 Aralık 2016
 • 0
  Ben Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü 4.sınıf öğrencisi yim. Gecen hafta elektron mikroskobuyla ilgili hocamizla çalışma yapmaya teknokente gittik. Orada kanser hücrelerinin SEM görüntüleri vardi ve inanilmazdi :)
  ABDULLAH PEHLIVAN 11 Aralık 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

4.811 soru

28.505 cevap

30.378 kullanıcı

Giriş Yap