• 0

  Evrimsel gelişimini çevre koşullarına ve hayatta kalmaya gore şekillendirmiş varlıklar neden rüya görür ?

  Kaan Çelik 28 Temmuz 2016
 • 0
  Ayrıca insandan başka diğer canlılarda rüya gorur
  Kaan Çelik 28 Temmuz 2016
 • 0
  Hücreler uyumuyor. O yüzden organlar ve uykuya sebep olan beyin çalışmaya devam ediyor , evrimsel anlamda REM yani uyku felci olayı da gelişmiş uyurgezer, uyurdüşer, uyuravlanan olmamak için... Uyusakta düşünmeye devam ediyoruz 7/24 açık olan beynimizin zorlamasıyla, sanal bir döngüyle oyalanıyor düşünme işlemi..
 • +1
  günlük hayatta anlamlandıramadığımız bir çok durumla karşı karşıya kalırız... biz farkında olmasak ta bunlar bilinçaltımızda geniş yer tutar... rüyaları bilinçaltının kendini temizleme yöntemi olarak varsayabiliriz... ayrıca benim de buna benzer bir sorum var... insanoğlu dünya üzerinde yaşamaya evrimleştiyse nasıl evren hakkında düşünebiliyor... evreni anlamaya çalışıyor... big bangi karadelikleri yıldız sistemlerini nasıl kavrayabiliyor... bunları düşündüğümde bu teorinin yalnız canlılar için değil tüm evren için geçerli olduğunun farkına vardım...
  Doğukan Şimşek 29 Temmuz 2016
 • 0
  Belkide bizler evrenin , milyarlarca nöronlarından sadece biriyizdir . Eğer galaksileri nöronlar gibi düşünürsek , bu nöronların bağlantı noktaları yada sinapsları ( solucan delikleri , kara delikler , beyaz delikler ) olacaktır bildiğiniz üzere . Evrenin kendisi bir bilinçtir belki kim bilir . Belkide çok büyük bir şeyin bilincidir ve bu bilincin bilinçaltından başka bir şey değilizdir . (:
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap