• 0

  Eğer dünya dışı akıllı yaşam formu yaşıyorsa bunun dinlere olacak etkisi yada etkileri nelerdir ?

  Burak Teil ALTUNTAŞ 26 Temmuz 2016
 • 0
  İnan bana onlarla karşılaştığımızda , organize dinler ve metafiziksel yanılgılardan arınmış yaşam formları olacağız .
 • 0
  Etkilerini bilmiyorum ama anlamadığımız şeylerden korkmayı bırakmadığımız sürece bir parçamız olarak peşimizden gelmeye devam edecektir.
  Vide supra 26 Temmuz 2016
 • 0
  Gelebildiklerine göre akıl olarak bizden üstün varlıklar oldukları için bize onların gerçekliği üstünlük sağlayacak ve onların inanışlarına yada inancın bize özgü bişey olduğunu söylemelerine kulak vereceğiz tabiki insanların üstün olana itaati devamı edecektir eğer onlarında yanılgıya sahip olabileceğini düşünecek olanları saymazsak. Sadece doğruya onlardan daha uzak olabiliriz.
  selman yılmaz 28 Temmuz 2016
 • 0
  Fazla ayrıntısına hakim olmamakla beraber İslam dininde 124.000 ile 224.000 alem bulunduğu rivayet edilir. Sayı tam olarak kesin değil. Dünya dışı yaşam formlarının da bu sayının içerisinde bir yer tuttuğuna inanıyorum.
  Kaynak olarak Fazilet Neşriyatın "Muhtasar İlmihal" eserinde okumuştum. Ancak günümüzde din adamları genellikle sakız bozmanın orucu bozma durumu tarzı sorulara maruz kalınca ve bu tarz bir alana yönlendirilmeyince için bu bilgiyi pek duymamış olmanız kaçınılmaz.
  Fatih Boyalı 29 Temmuz 2016
 • 0
  siz 2 uzaylı için imanını bırakacak kaç insan tanıyorsunuz. Şahsen ben bırakmazdım sonuçta kendi çapımda dünya görüşlerimi ideal yaşam tarzı kavramını bir kural belge haline getirip o çizgide yaşamamla bir dine uygun yaşamam arasında çok fark yok. Ve bu beni kafamdaki ideal yaşam profilime yönlendirdiği sürece ve memnun olduğum sürece o dini getiren bile gelse ben vazgeçmezdim. Birde düşünmeden dogmatik inanları düşünürsek onlar hiç dönmez. Yani ister 2-3 uzaylı tüm evren gelse dinler devam eder.
  yusuf 30 Temmuz 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap