• 0

  Unlu bi otelde ascilik yapıyorum, internette iki miknatisin birbirini itme kuvvetiyle havada asili durdugunu gördüm, nasik yaparim

  cenk sarikaya 23 Temmuz 2016
 • 0
  Zaten mıknatısın aynı kutupları birbirini iter. Yani iki mıknatısın kuzey kutbunu bir araya getirirseniz itme kuvveti oluşur. Bu prensiple çalışan tren dahi mevcut (Bkz. Mag Lev). Basitçe iki mıknatısı üst üste getirerek deneyebilirsiniz. İki mıknatıs birbirine yapışırsa zıt kutup, ters çevirip denerseniz yaklaştıramadığınızı göreceksiniz.
  Mustafa Okat 23 Temmuz 2016
 • -1
  Aynısını ıspanaklı yemeklerinizde de yapabilirsiniz
  Vide supra 23 Temmuz 2016
 • 0
  Önceki yazımda uzun yazamamıştım telefondaydım, buradan yazayım. Şimdi internette gördüğüm şey masanın üzerindeki yuvarlak mıknatısın üzerinde, havada duran ayrı bir yuvarlak mıknatıs. Lakin bu mıknatısın
  cenk sarikaya 24 Temmuz 2016
 • 0
  Önceki yazımda uzun yazamamıştım telefondaydım, buradan yazayım. Şimdi internette gördüğüm şey masanın üzerindeki yuvarlak mıknatısın üzerinde, havada duran ayrı bir yuvarlak mıknatıs. Lakin bu mıknatısın üzerinde de yemek var. Zıt kutuplu iki mıknatısı üst üste koysak bile birbirini zıplatır ve sağa sola düşer diye düşünüyorum. Fikriniz nedir?
  cenk sarikaya 24 Temmuz 2016
 • 0
  Haklısınız muhtemelen gördüğünüz sıvı bir gazla soğutulmuş süper iletken bir malzeme olabilir. Süperiletken malzemeler diyamanyetik olduklarından gelen manyetik alanı aynı şekilde geri yansıtırlar. Bu yüzden sağa ya da sola bir etki gözlemleyemezsiniz.
  Vide supra 24 Temmuz 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap