• 0

  Zamanda yolculuk

  Reeves 20 Temmuz 2016
 • 0
  yapılabilirse kaos ortamına kucak açacaktır. ilk olarak "geçmişe mi gideceğiz gelceğe mi?" sorusu aklı kurcalar. ardından geçmişinde ya da gelecekte değişiklik yapmak isteyecek yavsaklar ortaya çıkacaktır. diyalektiği göz önüne alırsak bir değişikliğe bağlı olarak birçok şey değişecek ve bu seferde "yeni halinden" memnun olmayan dallama geçmişe gidip bir değişiklik yapcak. bir öyle bir böyle olacak ne yaşayacağımızı şaşıracağız. türk halkına gelecek olursak, herkes sayısalda 6 tutturacak, milli piyango yılbaşı çekilişlerinde insanlar kazanacak bileti almak için birbirini öldürecek bambaşka bir dünya olacak.

  hee iyi şeyler de olamaz mı? tabii ki olabilir, ama boka saracağı kesin. işte bundan dolayı bulunmasın anasını satayım, bulunsa da açıklanmasın.
  Reeves 20 Temmuz 2016
 • 0
  Fiziksel boyutunu tartışacak olursak ?
  umut metin 20 Temmuz 2016
 • 0
  http://www.fizikist.com/beyin-firtinasi/14744/
  Linkte en aşağıda her şeyi açıkladım, ama hala mevzu zamanda geriye gidip altılı tutturmaksa şunu söylemek istiyorum, zamanda yolculuk yapan şerefsizdir. Zamanda geriye gitmek isteyen yavşaklar bu ülkeden s.ktrip gitsin.
  Emin Akben 20 Temmuz 2016
 • 0
  evrende ışık hızı sabiti olması, zamanda geriye yolculuk olmasını engellemek amacıyla konulmuş bence. ileriye yolculuk zaten malumunuz :)
  Emre Ee 20 Temmuz 2016
 • 0
  evrende ışık hızı sabiti olması, zamanda geriye yolculuk yapılmasını engellemek amacıyla konulmuş bence. ileriye yolculuk zaten malumunuz :)
  Emre Ee 20 Temmuz 2016
 • 0
  evrende ışık hızı sabiti olması, zamanda geriye yolculuk yapılmasını engellemek amacıyla konulmuş bence. ileriye yolculuk zaten malumunuz :)
  Emre Ee 20 Temmuz 2016
 • 0
  Bu konunun fizik boyutu ve olası cevapları üzerinde bu forumda çok tartışmalar yapıldı. Geçmiş başlıkları araştırırsanız, daha temeli olan bakış açılarını da görebilirsiniz.

  "Zaman" için neden bir boyut tanımı yapıldığını düşünüp kavramadan ve onun boyut özelliğini göz önüne almadan yazılan her şeyin; altı boş.
  Sadece "bence..." dediğinizde bile varsayımlarınızı destekleyecek bilimsel bakış açıları ortaya koymalısınız.
  Şu haliyle sadece , "Zaman" ile ilgili inançlar ortaya konuluyor... Ama ortada kırıntı düzeyinde bile olsa bilgi yok.
  Entropi ile olan ilişkisi ne olabilir? Niye tek yönlü ? Ne veya neler ile ilişkisinden dolayı tek yönlü? Niye bir boyut olarak matematik hesaplarına girebiliyor? Niye somut değilde, soyut olarak algılıyoruz ve tanımlıyoruz? Işık hızı ile olan etkileşimi ne? ve Nasıl bir tabana oturtabilirsiniz?

  Eğer önceki yazışmalara bakarsanız, bu konulara ait bir çok cevap var.
 • 0
  Zamanda zaten yolculuk ediyoruz ve kaostayız.Büyük patlamanın yarattığı entropi bozulmaya, dağılmaya ya da rastgeleliğe zorluyor içindekileri. Bu evrenin içinde olan varlıklar olarak geleceğe gitmek geçmişe gitmekten basit olacaktır o yüzden. Yeterli enerjiyi sağlayan(bence bigbangle oluşan enerjiden birazcık fazlası yeter) bir makineyle kendimizi evrenin dokusundan kopartabilirsek tüm zamana ve mekana hükmedebilirmişiz gibi bir his geçiyor içimden..
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap