• +1

  Kuantum Süperpozisyon ve Karanlık Madde

  Kaan Çelik 15 Temmuz 2016
 • 0
  bir parçacık iki yerde aynı anda bulunuabiliyorsa belki de bu karanlık madde olarak adlandırdığımız şey aslında bu olabilir bir parçacığın evrenin başka bir yerindeki yanismasi tabiki fizik kuralları da aynen etki etki ettiği için kütle çekim kuvveti ile ihtiyacım iz olan çekim kuvvetini sağlıyor ve gök adaların oluşmasını sağlıyor olabilir belki de bu yüzden gozlemlenemiyor çünkü atomik boyutta bizde bu çekim kuvvetine karanlık madde diyoruz , olabilir mi yoksa devasa yaniliyormuyum
  Kaan Çelik 15 Temmuz 2016
 • 0
  Bence karanlık maddeye bağlamak aptallık değil bakış açısı . Kuantum bilgisayarların temelini oluşturan kuantum süper pozisyon ve kuantum mantık kapıları çok önemli . Misal misal 3 evrenimiz ve 1 gözlemcimiz var , klasık bilgisayara göre gözlemci ya E1 YA E2 YA E3 de olmalı ama bildiğiniz üzere kuantum laptoplara göre farklı yerde olabilme olasılığı var . Bence karanlık madde ve karanlık enerjinin daha muzzam bir açıklaması olmalı .
 • 0
  Aynen farklı yerde olan parçacıkların farklı ağırlıkları farklı Kütle çekim kuvvetleri var bunların hepsi bir araya geldiğinde gök Adalar'ın nasıl oluştuğunu açıklamak için ihtiyacımız olan Kütle çekim kuvvetini elde edebiliriz en azından şuan sadece her şekilde olmayan ama var olan bir maddeden daha iyi bir açıklama gibi geldi ama bu işin uzmanlarından yorum almak isterim mutlaka hatalı olduğumuz biter vardır
  Kaan Çelik 15 Temmuz 2016
 • +1
  Bilinmeyen değişkenin çok olduğu bu konuda bizden tabi birşeyler fazla bilen vardır her zaman vardır . Şahsen okuduğum herşeyden hiçbirşey bilmediğim gerçeği beni öldürüyor . Fakat şuan şu konu hakkında en fazla bakış açısı vardır inan . (:
 • +1
  +1
 • 0
  beğendim derken -1 attim kusra bakma ;D
  Kaan Çelik 15 Temmuz 2016
 • 0
  (:
 • 0
  konu başlatamıyorum ya
 • 0
  Süperpozisyon kuantum(atomaltı parçacık)la ilgilidir ve etkileşime(gözlemci) girdiğinde tek bir şeye inen bir haldir. Karanlık madde ve enerji ise devasa boyutlarda bol bol etkileşim ve etkileşim özellikleri olan şeydir. Gerçekten dahice bir düşünce ama mantık yanlış. Da vinci çin malı el fırıldaklarını daha büyük yapınca uçulabileceğini düşünmüştür ve tasarımlar çizmiştir mesala, ama hiçbiri uçmamıştır, çünkü o zamanlar aerodinamik bilinmiyordu. Tıpkı kara enerji ve maddeyle ilgili bilinmeyen kilit bir şey olduğu için..
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.028 soru

30.088 cevap

30.550 kullanıcı

Giriş Yap