• 0

  Ne zaman küresel bir kablosuz elektrik ağına sahip olacağız?

  ibra ibra 25 Nisan 2016
 • 0
  Bu bir zaman meselesi değil, tercih meselesi. Mesela, yapay zeka projesinin yarısı kadar Tesla'nın çalışmalarına kafa yorsaydık, yani çay getiren robot yerine kablosuz enerji aktarımına yatırım yapsaydık, sözünü ettiğimiz dönem başlamıştı bile.
  Kaan Cançoban 27 Nisan 2016
 • 0
  Ev içinde kablosuz elektrik yaygınlaştığında buna yaklaştığımızı anlayabileceğiz. Ancak gerek kirlilik gerek sağlık açısından daha uzun süre bu olay olmaz bakır kablo maliyetli olsada hala kayıp oranı düşük. Yani 2040a kadar göreceğimizi sanmıyorum ama internetin bilgisayarın telefonun yaygınlaştığı gibi hızlı yaygınlaşadabilir.
  yusuf 27 Nisan 2016
 • 0
  Kablosuz elektrikten önce çok kısa sürede devasa miktarda enerji depolayabilen teknolojiler var. Yani bir telefonu ya da bilgisayarı bağımsız olarak 1 ay çalıştırabilecek miktarda elektrik depolayabilen küçük aletler düşünün. Bunlara yine prizden enerji depolasak bir nevi kablosuz elektrik sistemine denk gelir, üstelik hazırda tüm dünyaya yayılmış bir kablo ağı halihazırda var. Yani her şeyi komple iptal edip topyekün kablosuz enerjiye geçmek yerine buna yoğunlaşmak daha mantıklı geliyor bana. Kısacası belki de hiç geçmeyiz.
  Emin Akben 27 Nisan 2016
 • 0
  Nikola Tesla'nın üzerinde çalıştığı ve hiç destek görmeyen projelerinden biriside Küresel Kablosuz Elektrik projesidir.Burda asıl amaç Dünyanın manyetik alanına tamamiyle hükmederek elektriği küreselleştirmek ve Kablolu Elektrik Teknolojisi (Günümüzde hala devam eden) 'ne boş yere yatırım yapılmasını önlemektir.Ancak bu fikir her zamanki gibi kabul edilmemiş ve insanoğlu kablolu elektriğe milyarlarca dolar yatırım yapmış;Hala da yapmaya devam etmektedir...
  Zafer Kaan Karan 28 Nisan 2016
 • 0
  Neden küresel bir kablosuz elektrik ağına ihtiyacımız var? Bir de merak ediyorum, atmosferden 1km uzağa elektrik iletmek için kaç joule enerji harcamak gerekiyor? Tesla herhalde bunun hesabını yapmıştır.
  Cengiz 30 Nisan 2016
 • 0
  tesla öldü..
  Uğur Karakurt 02 Mayıs 2016
 • 0
  İyonosfere her evden tel çekmeye niyetin varsa buyur önden başla işe
  Görkem Seven 06 Mayıs 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap