• 0

  Uzayda ses yaylamıyorsa Kütle çekim dalgalarnn sesi nasıl yayılıyor?

  Hakan Gençgiyen 13 Nisan 2016
 • 0
  Bence kütleçekim dalgasının genliğini ve frekansını ölçüp aynı özellikte ses dalgası yaratıyorlar bilgisayar ile voice production programlarında (umarım çok saçmalamamışımdır)
  Ceyhun Yılmaz 13 Nisan 2016
 • 0
  Manyetik veya plazma dalgaları, dünyanın manyetosferine çarptığında, insan kulağının duyamayacağı bir frekansta ses ortaya çıkarır. NASA bu titreşimleri bizim duyabileceğimiz frekans aralığında tekrar işlemiştir. Jupiter'in, Uranüs'ün hatta Satürn'ün halkalarının sesi bu şekilde kaydedilmiştir.
  Buna karşın kütle çekim dalgaları ışıma şeklinde enerji nakleder. Geçen yıl, LIGO bu dalgaların sesini kaydettiğini duyurmuştu, sanırım NASA'nınkine benzer bir teknik kullanmışlardı.
  Koralp Erin 14 Nisan 2016
 • 0
  Kütle çekim dalgasının tabii ki de sesi olamaz. Ses diye kaydedilen şey kaydedilmiş dalgaların sese çevrilmesinden ortaya çıkıyor. Örneğin radyo frekanslarını gezerken 2 radyo frekansı arasında duyduğumuz cızırtı seslerinin kaynağı da 14 milyar yıl önceki büyük patlamadır.
  Mehmet Ali 14 Nisan 2016
 • 0
  Kütleçekim dalgaları uzay-zaman da yayılır.Sesi yoktur.Uzay zamandaki yüksek kütleli cisimlerin ivmelendiği veya hareket ederken ki oluşturduğu dalgalardır.
  Mr.Physics 24 Nisan 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.074 cevap

30.542 kullanıcı

Giriş Yap