• 0

  dünyayı büyüklüğünden dolayı düz görüyor olmamız gibi, evrenin şekli konusunda büyük bir yanılgı içinde olmadığımızın bir kanıtı var mı?

  Emin Akben 18 Şubat 2016
 • 0
  yok. teoriler var ama kesin bir kanıt yok. çünkü evren o kadar genişki bir ucundan diğer ucuna ışık ulaşamıyor. evrenin sonu nasıldır tam olarak ne kadar büyüktür bilinmiyor. en iyi teleskoplarla bile evrenin küçük bir bölgesi izlenebiliyor. daha dün izledim bununla ilgili belgeseli. belgesel şu: https://www.youtube.com/watch?v=ENkzaSMuWXA konuyla ilgili teori 20:00 dakikasında anlatıyor.
  Emir Buğra KÖKSALAN 19 Şubat 2016
 • 0
  yalnız big bang ile evrenin ışık hızından daha büyük bir hızla yani kütleçekiminin etki edemeyeceği kadar hızlı bir şekilde genişliyor oluşu bir gerçek... şöyle bir durumda var: eğer evrenin küresel olduğunu düşünürsek o zaman zamanın da küreselliğinden bahsedebilmeliyiz... evrenin düz bir yapıya sahip olduğuna dair bazı teoriler mevcut... zaten evrenin içindeki mevcut kanunların evrenin dışında da böyle bir paralellik içerisinde benzer bir etki göstereceği tartışılır bir iddia...
  Doğukan Şimşek 19 Şubat 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.157 soru

30.940 cevap

31.356 kullanıcı

Giriş Yap