• 0

  sizce sicim kuramındaki küçük sizimlerin bir kütlesi varmı ve ipliksi 1 boyutlu parçalar olduğu bilinniyor ozaman bizde 1. boyutun içinde bi 3. boyut olmuş olmaz mıyız ?

  hüseyin can 03 Şubat 2016
 • 0
  1. sorunuza cevap vereceğim konuya pek hakim değilim... sicimlerin kütlesi yoktur... plank büyüklüğündedir... maddeye kütlesini veren higgs boznudur... bu bozonda her parçacık gibi titreşen sicimlerden oluşmuştur... sicimlerin gerçek olup olmadığı bilinmiyor şimdilik sadece bir teoriden ibaret...
  Doğukan Şimşek 03 Şubat 2016
 • 0
  soru sormak için yazdığımda nedense soruyu yayınlamıyor bende soracağım soruya en yakın soruyu bulup onun altına yazmak istedim sorularınıza cevap verecektim ama zaten arkadaşlar sorularınızı özenli ve doğru biçimde cevaplamışlar.Benim soracağım soru sicim kuramında gravitonlar dışındaki tüm parçacıkların açık uçlu sicimlerden oluştuğunu biliyoruz ama hiç kimse sanal parçacıkları oluşturan sicimlerin titreşip nasıl negatif kütle yaratacağından ve sanal parçacıkların açık veya kapalı uçlu sicimler olup olmadığından bahsetmiyor eğer kapalı sicimlerden oluşuyorsa bu D-zarlar arasında kütle çekimden başka bir iletişim şeklinin olabileceğinin kanıtı olur aslında bana sorarsanız sanal parçacıklar sanal açık uçlu sicimlerin titreşmeleri sonucu oluşmuştur ama sizce nasıl?
  uzay 01 Nisan 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

4.645 soru

27.475 cevap

30.165 kullanıcı

Giriş Yap