• 0

  Dünya atmosferinin dışında ne var?

  Hakan Gençgiyen 30 Ocak 2016
 • 0
  Dünya'nın atmosferinden çıkan bi astronot neyin içinde durur? Sadece boşluk mu yoksa görmediğimiz bir sürü atomlardan oluşan bir havuzda mı?
  Hakan Gençgiyen 30 Ocak 2016
 • +1
  atmosferden çıkınca bir boşluk içinde durmazsınız. güneş trilyonlarca atomaltı parçacık yayar. bunlar düşük kütleli veya kütlesiz oldukları için anlayamazsınız. hepsi içinizden siz farkına varamadan geçip gider. bunun daha da alt seviyelerine inersek titreşen sicimlerle karşılaşırız... fakat sicimlerin varolup olmadığı bilinmiyor... bu sadece bir teori... bir başka bilinmeyen kavram karanlık madde ve karanlık enerjidir... bunları hiç bir zaman göremez ve bilinen hiç bir yöntemle algılayamazsınız...peki varolduklarını nereden biliyoruz? evren sürekli katlanarak daha da hızlı genişleyen bir yapıya sahiptir... bildiğiniz üzere evrende kütleçekim alanları mevcut... bu durumda evrenin içe doğru çökmesi gerekirdi... fakat bilinmeyen bir etki evreni yani galaksileri birbirinden uzaklaştırarak genişletiyor... buradan da göremediğimiz bir enerjinin evreni genişlettiği sonucuna vardılar... boşluk dediğiniz olgu bldiğimiz anlamda 'hiçlik' ise böyle bir şeyin olabilmesi evrenimiz içerisinde mümkün gözükmüyor fikrimce...
  Doğukan Şimşek 01 Şubat 2016
 • 0
  Bu konuda çeşitli görüşler var. Bir belgeselde izlemiştim. Boşluk aslında boşluk değildir. Elektrondan bile küçük şeyler vardır diyordu. Ben de tam anlamadım. Belki de gerçekten boşluk vardır yada yoktur bilemiyorum. O belgeselin adınıda unuttum. Youtubeda takılırken denk gelmiştim zaten.
  Emir Buğra KÖKSALAN 01 Şubat 2016
 • 0
  Peki Hidrojen gibi evrendeki en yaygın elementler bulunur mu? Yoksa sadece atom'lardan küçük birimler mi bulunur? Yanı dünya bin dışına çıkınca hidrojene boşluk diye tabir ettiğimiz yerde rastlayabilirsiniz miyiz?
  Hakan Gençgiyen 02 Şubat 2016
 • +1
  uzayda elbette atomaltı parçacıklar olduğu gibi element atomlarıda mevcuttur... tam olarak emin değilim ama metrekareye 1 hidrojen atomu düşer şeklinde bir bilgi duymuştum ne kadar doğru bilemem... bunun yanında göktaşları olsun kuyruklu yıldızlar olsun bu gibi oluşumlarda evrennin boyutuna kıyasla çok az madde yayar...
  Doğukan Şimşek 02 Şubat 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.157 soru

30.940 cevap

31.356 kullanıcı

Giriş Yap