• +1

  Rüyalarımızda yaşadığımız şeyleri kontrol edebilir miyiz ileride bu mümkün olabilir mi ?

  Burcu Aksoy 11 Ocak 2016
 • 0
  dediğiniz şey şuan var zaten astral seyahat ile mümkün...gerçek hayata dönüştürme diyosanız düşünce gücüyle bazı cisimler hareket ettirilebiliyordu japon bilim adamları uğraşıyordu bununla....şimdi değil ama 100 yıl diyelim :)
 • 0
  Rüyalarımızda gördüğümüz unsurlar daha önce gördüğümüz, yaşadığımız şeylerin bir "harmanlanması". Mesela yakın zamandan yaşadığım bir durumu örnek vereyim. Yorucu bir günün sonunda evimde ağır bir yemek yerken bir yandan da Facebook durumlarına bakıyordum. Birisinin telefonunun çalındığını ve yerini GPS'den gördüğünü, telefonunu çalan kişiye geri getirme çağrısı yaptığını okudum. O ağır yemeği bitirir bitirmez yorgunluğumun da etkisi ile yatağa yattım. Rüyamda yaşlı bir "teyze" tarafından kullanılan ve trafikte bolca görebileceğimiz Beyaz renkli Güncel kasa bir Polo'nun bana trafikte arkadan çarptığını gördüm. Şöyle söyleyeyim bundan yaklaşık 7-8 ay kadar önce yaşlı bir teyzenin Gümüş Gri bir Citroen C5 kullandığını görmüştüm. Hemen hemen aynı dönemde de Bembeyaz bir Hyundai Elantra kullanan başka bir yaşlı teyze hatırlıyorum. Şu anda düşününce iki olay da fotoğraf gibi aklımda. Ha gün içerisinde hatırlıyor muyum? Hayır ama düşününce o anı kafamda canlandırabiliyorum. Beyaz renkli Polo ise trafikte en çok gördüğüm arabalardan birisi. Neyse, rüyama dönelim ki rüyamda yaşlı bir teyzenin kullandığı Beyaz Polo arkadan aracıma tıklıyor, inip hasara bakarken benim araba ortadan kayboluyor. Rüya bu ya :) Acaba çekildi mi ne oldu falan derken çalındığını anlıyorum. O ara 8 sene önce taşındığım evde bilgisayarda bakınırken GPS üzerinden arabanın konumunu görüyorum. :) Oha araba buradaymış falan derken de uyanıyorum. Sizin anlayacağınız, ağır yemek yer yemez ve yorgunken yatmak beynin biraz eski biraz da bu kadar yorgunken topladığı verileri bir araya getirip rüya olarak bana sunması :) Aynı gerçek gibiydi ve çoğu hareketimi kendim kontrol ediyordum. Arabanın kapısını açıp inmem, tampona bakıp çiziklerin üzerini elimle tırtıklamam (Tırnak geçiyor mu geçmiyor mu gibisinden). Yazım biraz uzadı ama Rüya tamamen beynin topladığı verilerin karman çorman hatırlanması. Bir de şöyle bir husus var, bazen bedenim uykuya geçse de bilincim kapanmıyor. Hareket etmeye, kıpırdanmaya ve uyanmaya çalışırken buluyorum kendimi ama pek hareket edemiyorum. Vücut uyuyor çünkü ama beyin uyanık. Hatta o esnada kapının önünden geçen arabayı bile fark ediyorum. Biraz debelenince vücut da uyanıyor. :) Bu da beynin ayrı bir oyunu :) Kapanmayı unutuyor :D
  Mustafa Okat 11 Ocak 2016
 • 0
  Ya arkadaşlar rüyayı ne zannediyorsunuzki gerçekle karşılaştırıyorsunuz.Beynin dinlenirken bize sunduğu similasyonlardır. Bunun sebebide vücudumuzun imparator organıdır, vücuttaki her organa hükmeden odur ona sormadan direktif almadan hiçbir organ karar veremez, o düşünür karar verir sen uygularsın. Bu yüzden bu kadar sorumluluk sahibi bir organ çalışmayı bırakamaz yan gelip yatamaz. vücutta üretilen enerjinin % 20 sini kullanır,ehh müsade edinde biraz fantazi yapsın.
  mustafa pakkan 11 Ocak 2016
 • 0
  Sanırım soylemek istedigin sunun gibi birsey kendimden örnek vereyim, ben kabus gördüğüm zaman genelde gitmek istediğim yönün aksine doğru hareket ediyorum bir şekilde bunu farkettim ve gitmek istediğim yöne gidemeyince gördüğüm şeyin bir rüya oldugunu ve kabusa dogru dondugunu fark ediyorum basliyorum bir sekilde uyanmaya calismaya bu kendimi bir yerden atmak ya da ayakkabı bagcıgımla kendimi bogmak seklinde oluyor sonucta ruyada asla olmuyorum ve gozlerim firt diye aciliyor (galiba az manyak değilim) :D daha ötesini hiç bir zaman beceremedim gördüğüm rüyayı şöyle değiştireyim böyle değiştireyim bugün de şunu göreyim gibi birşeyi asla yapamadım.
  zihni ates 12 Ocak 2016
 • 0
  asıl sorulması gereken soru şudur = Uyanıkken hayal gücümüzü kullanıp bir cihaz ile kafamızın içinde herşey gerçekmiş gibi yaşanabilir mi ?
  Kıvanç 12 Ocak 2016
 • 0
  rüyada yaşadığımız şeyleri şimdi de kontrol edebiliriz, en azından birkaç kez yapmıştım. rüyayı kontrol etmenin sırrı ilk önce rüyada olduğunu anlamaktan geçiyor :D peki rüyada olduğunu nasıl anlarsın? ben sürekli tekrarlanan rüyalarım sayesinde durumun farkına varmıştım. çok sık biçimde aynı tip rüyayı görüyor, ondan sonra rüyada olduğumun farkına varıyor ve sonra değiştireceksem değiştiriyordum. yalnız başka bir şey de, rüyada olduğunun farkında olmanın kolay ama onu değiştirmenin de çok zor olması... en azından kendi adıma konuşayım. rüyayı değiştirme adına çok konsantre olursan da yatakta aniden uyanıyorsun. değiştirmeye çalışırken çok yoğunlaşmamak lazım yani.
  Bengü Onat 12 Ocak 2016
 • 0
  Rüyalarımızda yaşamış olduğumuz birtakım olaylara müdahale etme veya onu rüyada olsa bile kontrol altına almayı isteriz benim merakım bu tam olarak ileride ne olur bilmem ama farklı düşünceleri ve yorumları merak ediyordum teşekkürler bilgi paylaşımlarınız için.
  Burcu Aksoy 12 Ocak 2016
 • 0
  Ben küçükken yaklaşık 5 yaşlarında tuvalete gitme ihtiyacı hissettiğimde bir anda olmadık yerde tuvalet kabini beliriyordu(markette reyonların arası gibi). Hatta bu yüzden o zaman yatağı ıslatabiliyordum :D yani beynimiz ihtiyaç anında rüyamızı kontrol altına alabilir.
  merve nur 12 Ocak 2016
 • 0
  Aslında Astral Seyahat olarak araştırılabilir. Bu konuda kafa yoran çok kişi var.
  Mustafa Okat 12 Ocak 2016
 • 0
  Astral seyahati dogmalarla açıklamaya çalışanların yorumlarını yetersiz buluyorum. Biraz da şehir efsanesi ancak gerekli donanımlarla yapılabileceğinin kanaatindeyim.
  officerdevo 17 Ocak 2016
 • 0
  Bengü'nün de yazdığı gibi: rüyadayken rüyada olduğumuzu farkedersek şuanda bu mümkün zaten. hatta bununla ilgili bir blog yazısı okumuştum. gün içinde arada sırada ellerimize bakıp 'şuanda rüyada mıyım?' sorusunu soruyoruz. bunu bir alışkanlık haline getirdiğimizde bilinçaltımız rüyamızda da aynı şeyi yapacak. ''ellerimiz yerine toynak görürsek rüyadayız:)'' diye bitirmişler yazıyı. sonu şaka tabi bence. en azından ben öyle umuyorum :)
  Özlem Üçel 12 Şubat 2016
 • 0
  Bengü'nün de yazdığı gibi: rüyadayken rüyada olduğumuzu farkedersek şuanda bu mümkün zaten. hatta bununla ilgili bir blog yazısı okumuştum. gün içinde arada sırada ellerimize bakıp 'şuanda rüyada mıyım?' sorusunu soruyoruz. bunu bir alışkanlık haline getirdiğimizde bilinçaltımız rüyamızda da aynı şeyi yapacak. ''ellerimiz yerine toynak görürsek rüyadayız:)'' diye bitirmişler yazıyı. sonu şaka tabi bence. en azından ben öyle umuyorum :)
  bu yazıyı okuduktan bir iki gün sonra, henüz ellerime bakıp rüyada mıyım sorusunu sormaya başlamadan önce, bu konuyu kafama takmış olacağımdan, rüyamda rüyada olduğumu farkettim ve rüyamı yönettim. hem de aynı hafta içinde iki kere.
  rüyalarıma gelince: ilkinde uçuyordum. uçmamın saçma olacağını bildiğimden, aa rüyadayım diyip uçmaya devam ettim ve bi süre bilinçli olarak uçtum. ama 'nereye uçsam acaba' diye düşünmeye başlayınca uyandım. fazla bilinç yemiyo yani rüyada :)
  diğer rüyamda ise bacağımı bi aslan ısırıyodu. ama çok da fazla acımıyo hani. acının azlığı rüyada olduğumu anlamamı sağladı ve uyan uyan uyan uyan diyerek kendimi uyandırdım.
  Özlem Üçel 12 Şubat 2016
 • 0
  ben bunu çok saçma buluyorum inandırıcı gelmiyor nednse denemek lazım:)
  esra içaçan 21 Haziran 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

4.656 soru

27.500 cevap

30.196 kullanıcı

Giriş Yap